Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. okt. 2022Eliška
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Podnikatelia volajú po zmene
Podnikatelia volajú po zmene
11.03.2021 09:02 Koronavirus
Podnikatelia chcú čo najrýchlejšiu vakcináciu obyvateľstva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.03.2021 09:02 Koronavirus

Podnikatelia chcú čo najrýchlejšiu vakcináciu obyvateľstvaSLOVENSKO - Podnikatelia na Slovensku túžia po zlepšení situácie.


Taktiež chcú implementáciu balíčkov opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia a znižovanie administratívnej záťaže. Vyplýva to z prieskumu medzi podnikateľmi o stave podnikateľského prostredia, ktorý vo februári realizovala Podnikateľská aliancia Slovenska v spolupráci s inštitútom INEKO.

 

 

Pandémia podľa respondentov výrazne zhoršila podmienky na podnikanie a ak by sa mal opakovať rok 2020, polovica oslovených podnikateľov by dokázala prežiť len pár mesiacov, maximálne rok.

 

Sedem z desiatich opýtaných si myslí, že sa podnikateľské prostredie v minulom roku zhoršilo, približne traja zo štyroch uviedli, že pandémia vlani ohrozila ich podnikanie. Za najčastejšie príčiny označili zníženie záujmu zákazníkov o ich produkty, ďalej poškodenie podnikania štátnymi opatreniami a vyčerpanie značnej časti rezerv.

 

 

Pri riešení dôsledkov pandémie určili podnikatelia ako najefektívnejšie opatrenie rýchlu vakcináciu, najrýchlejšie otváranie prevádzok aj škôl s ohľadom na epidemickú situáciu a zvýšenie a rozšírenie priamej pomoci štátu pre podnikateľov postihnutých pandémiou.

Pri podpore podnikania z dlhodobého pohľadu by podľa respondentov prieskumu boli pre nich najlepšie rýchla implementácia balíčkov opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia a znižovanie administratívnej záťaže.

 

Následne aj potláčanie korupcie, rovnosť pred zákonom a lepšiu vymožiteľnosť práva. Do tretice by to malo byť zníženie priamych daní a odvodov, a kompenzácia výpadkov lepším výberom, ako aj zvýšením daní zo spotreby a majetkových daní.

 

Súvisiaci článok: Podnikateľom chýba v opatreniach odpustenie odvodov či zavedenie dotácie na fixné nákladyreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok