Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. okt. 2021Lukáš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Eduard Heger
Eduard Heger
31.03.2021 11:34 Domov
Podľa Hegera vládne opatrenia zaberajú, no ľudia by nemali zneužívať, že sa cez Veľkú noc otvoria kostoly
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.03.2021 11:34 Domov

Podľa Hegera vládne opatrenia zaberajú, no ľudia by nemali zneužívať, že sa cez Veľkú noc otvoria kostolySLOVENSKO - Po rokovaní vlády Eduard Heger informoval o prerokovaných bodoch, ktoré súvisia i s Veľkou nocou.


Eduard Heger oznámil, že po stretnutí s arcibiskupom Stanislavom Zvolenským povolia individuálne návštevy kostolov. Neznamená to však to, že budú povolené bohoslužby. Slováci tak budú môcť íst do kostola za účelom individuálnej duchovnej starostlivosti, napríklad spovede.Tie budú súčasťou výnimiek zo zákazu vychádzania.

 

 

Minister vnútra Roman Mikulec pripomenul, že počas veľkonočných sviatkov budú sprísnené kontroly na hraniciach okresov a cesta na duchovnú starostlivosť nie je dôvodom na ich prekročenie. Ku kontrolovaniu výnimiek sa Heger vyjadril, že "nemáme päť miliónov policajtov na päť miliónov občanov"Represia s preveciou je podľa Hegera úplne kľúčová. "Prosím buďme zodpovední,všetci chceme mať leto bez rúšok," povedal Heger.

 

Poprosil ľudí, aby dodržiavali opatrenia nie preto, že to chce štát, ale pre vlastnú bezpečnosť. Ohľadom duchovnej starostlivosti povedal, aby to ľudia nevyužívali ako zámienku na porušovanie opatrení. Podľa neho musíme byť veľmi opatrní, a musíme absolvovať diskusiu s odborníkmi, než uvoľníme opatrenia.

 

Vo vláde dnes rokovali i o uznesení vlády, ktoré doplnili o nejaké body a o núdzovom stave. Eduard Heger poďakoval všetkým poslancom, ktorí schválili pandemickú PN a OČR.  Chcel na to poukázať z toho dôvodu, pretože toto zvýšenie predložili na to, aby ho ľudia využívali, ak treba. Ľudia tak dostanú vyrovnanie čistej mzdy, vláda tým podporila znižovanie nákazy. Ak sú ľudia chorí, mali by byť doma a chrániť zdravie.

 

Mohlo by vás zaujímať: REPORTÁŽ: Heger tvrdí, že situácia sa zlepšuje. Slovákov však prosí, aby počas sviatkov rešpektovali opatrenia

 

Čo sa týka zmien ohľadom pandémie a riešenia epidemiologických otázok treba byť, podľa neho, veľmi opatrní, aby sme neboli kontraproduktívni. "Konzílium máme najskúsenejšie v krajine," dodal Heger.  Podľa Hegera vládne opatrenia zaberajú. Prognostici to dokazujú tým, že zapracúvajú do svojich prognóz, že situácia sa zlepší, čo znamená, že vláda to robí dobre. Podľa neho je stav dostačujúci na to, aby sme previedli ekonomiku. "Hygienik vie posúdiť čo je únosne, hygienik vie posúdiť, čo sa dá a čo sa nedá," dodal Heger. 

 

Každý v štáte plní svoju úlohu. "Ja som veľmi rád, že na slovensku máme veľmi kompetentné úrady," vyjadril sa Heger. Vie že sa na nich môže spolahnut a nechá si poradiť. "Toto je mýslím, že správne," dodal Heger.

 

Ohľadom dnešného prejednávania Ústavného súdu povedal, že keď rozhodne ústavný súd, zvykne vydať aj odôvodnenie. Nehce komentovať verejne ich rozhodnutia. Nie je podľa neho na mieste, aby sme o tom hovorili v čase, keď ústavný súd zasadá. Ak bude treba, zasadnú vo vláde online alebo prezenčne, a súpripravení upraviť vyhlášku. Konkretizovať nemôže, čaká na rozhodnutie súdu. 

 

"Prosím vás, myslite na to, že každý z nás rozhoduje o tom, aké bude leto," dodal Heger na záver.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok