Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. mar. 2023Benjamín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
14.02.2023 19:30 Zaujímavosti
Počuli ste už o Linke proti krutosti?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.02.2023 19:30 Zaujímavosti

Počuli ste už o Linke proti krutosti?Linka proti krutosti slúži na pomoc týraným, zraneným, zanedbaným a na živote ohrozeným zvieratám. Koná na základe podnetu od občanov.


Linka sídli v Bratislave, ale vďaka sieti inšpektorov, rieši prípady po celom Slovensku. Inšpektori sú dobrovoľníci, ktorí svoju činnosť vykonávajú vo voľnom čase. Vo väčšine prípadov inšpektor vycestuje na miesto nahláseného týrania zvierat. Ak majiteľ zvieraťa nespolupracuje , alebo prípad nie je možné riešiť v rámci možností Linky, hlavný išpektor podá podnet na príslušnú Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu (RVPS). Ďalej prípad prešetrujú štátni veterinárni inšpektori.  

Ako nahlásiť prípad týrania inšpektorovi Slobody zvierat, alebo priamo povolaným orgánom? Čo najpresnejšie popíšte situáciu a okolnosti, za ktorých k týraniu zvieraťa dochádza, ak máte možnosť zdokumentujte to, odfotografujte, alebo natočte video jeho zranenia, podmienky v ktorých žije, viditeľné zanedbanie starostlivosti. Uveďte kedy a kde došlo, alebo dochádza k týraniu, meno dotknutej osoby, prípadne popíšte, či zviera prejavuje známky fyzického alebo psychického týrania, známky podvýživy, poruchy správania. 

V prípade, že ste svedkom usmrtenia zvieraťa musíte vedieť, že zviera môže byť usmrtené iba veterinárom s výnimkou napadnutia a ohrozenia človeka. Každý takýto prípad hláste na linku krutosti, kde vám skúsia poradiť ako riešiť a zabezpečiť postih voči páchateľovi.reklama


Zdroj: Sloboda zvierat / KB

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok