Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. nov. 2020Katarína
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Od septembra bol dokonca zaznamenaný pokles.
Od septembra bol dokonca zaznamenaný pokles.
22.11.2020 09:45 Domov
Počet ľudí žiadajúcich o sociálne dávky sa počas pandémie nezvýšil
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.11.2020 09:45 Domov

Počet ľudí žiadajúcich o sociálne dávky sa počas pandémie nezvýšilBRATISLAVA - Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku sa po septembrovom poklese mierne znížil aj v októbri. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 61,7-tisíca osôb. Oproti septembru ide o pokles o 942 ľudí.


Medziročne sa však počet poberateľov týchto dávok zvýšil o 936 ľudí. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 136,3-tisíca osôb, čo je 2,50 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. 

 

 

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti septembru klesol o 0,03 %, medziročne išlo o pokles rovnako o 0,03 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

 

Ťažké prípady 
Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5-tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,76 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

 

 

V okrese Rimavská Sobota bolo 9,5-tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,29 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v októbri 9,40 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3-tisíc sociálne odkázaným osobám.

 

Bratislava a Senec 
Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,13 % po 0,24 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 91 osôb v okrese Bratislava I po 276 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,18 % obyvateľov, teda 163 osôb.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Facebook, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok