Počas šachovej olympiády v Tromsö zomreli dvaja účastníci

NETKY.SK • 15 August 2014, 17:28 • 2 min

ŠTOKHOLM - Šachová olympiáda v nórskom Tromsö sa pre dvoch účastníkov skončila tragicky.

Ako v piatok informovali organizátori, 67-ročný člen tímu zo Seychel odpadol a skonal počas záverečného 11. kola 41. olympiády. Podľa hovorcu podujatia Jarleho Heitmanna ďalšieho hráča z Uzbekistanu našli takisto vo štvrtok mŕtveho v hotelovej izbe. Polícia vylúčila cudzie zavinenie, obaja zomreli prirodzenou cestou.

Víťazmi šachovej olympiády v kategórii open sa prvýkrát v histórii stali Číňania, ktorí na najvyššom stupienku vystriedali Arménsko. V ženskej kategórii získali Rusky už tretiu zlatú medailu v rade, za nimi sa na pódiu umiestnili Číňanky a Ukrajinky.