Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.05.2018 16:19 Kultúra
Počas Noci múzeí môžu návštevníci SNM vidieť meteorit aj múmiu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.05.2018 16:19 Kultúra

Počas Noci múzeí môžu návštevníci SNM vidieť meteorit aj múmiuBRATISLAVA – Nadrozmerné modely v bežnom živote takmer neviditeľných živočíchov, ako sú napríklad vši, časti egyptskej múmie a mnoho rôznych ďalších exponátov môžu vidieť návštevníci Slovenského národného múzea (SNM) – Prírodovedného múzea v Bratislave počas sobotňajšieho podujatia Noc múzeí a galérií 2018.


"Máme tu veľmi zaujímavú výstavu, ktorá je relatívne nová, volá sa Mikrokozmos. Tam sú vo veľkých mierkach zväčšené živočíchy, ktoré sú v bežnom živote takmer neviditeľné – vošky, vši a rôzne iné živočíchy. A tieto mikroskopické živočíchy sú tam zväčšené na troj-, štvormetrové modely, čiže táto výstava je veľmi zaujímavá," povedala vedúca Centra múzejnej komunikácie SNM Zuzana Vášáryová.

 

O sídelnú budovu SNM v Bratislave, ktorá je vlastne prírodovedným múzeom, býva počas podujatia Noc múzeí a galérií najväčší záujem. V tento deň ju zvykne navštíviť päť- až sedem tisíc návštevníkov zo Slovenska aj zahraničia.

SNM v sobotu taktiež získalo nový prírastok do svojej zbierky. Nálezca a majiteľ meteoritu Smolenice, ktorý je siedmym meteoritom nájdeným na Slovensku, ho slávnostne odovzdal SNM.

Veľký záujem býva aj o návštevu antropologického depozitára. Záujemcovia si tam môžu prezrieť aj časti egyptskej múmie – jej hlavu či ruku.

 

Tretia májová sobota, tento rok 19. mája, opäť patrí múzeám a galériám, ktoré sa už po 14. raz zapájajú do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií. Do neskorých večerných hodín pripravujú zbierkotvorné inštitúcie zaujímavé výstavy, autorské výklady, tvorivé dielne, animácie, prehliadky a ďalší program vo viac ako 100 lokalitách na Slovensku. Podujatie organizuje Zväz múzeí na Slovensku v spolupráci so Slovenským národným múzeom, ktoré je zároveň hlavným koordinátorom múzeí a galérií v Bratislave.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok