Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
29.07.2018 12:52 Ekonomika
Po upozornení finančnej správy skončilo už 183 nelegálnych webstránok s hazardom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.07.2018 12:52 Ekonomika

Po upozornení finančnej správy skončilo už 183 nelegálnych webstránok s hazardomBRATISLAVA - Počet subjektov, ktoré po upozornení finančnej správy, že budú byť zaradené do zoznamu zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom, prestali poskytovať zakázanú ponuku hazardných hier, rastie. Finančná správa v súčasnosti eviduje 183 prevádzkovateľov, ktorí takto ukončili nelegálnu činnosť. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500 000 eur.


"Zamestnanci finančnej správy podnikli náležité opatrenia už voči 466 webovým sídlam, pričom 19 subjektov prestalo poskytovať službu ešte pred oficiálnym zaslaním výzvy. Subjekty, ktorým bola zaslaná oficiálna výzva, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili, pričom na základe výzvy tak urobilo už 183 z nich," informuje finančná správa.

Súd na základe žiadosti finančnej správy vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov a 86 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom.

Kontrolóri finančnej správy v tejto súvislosti zároveň vykonávajú dozor aj v bankových inštitúciách. Kontrolujú, či banky dodržiavajú povinnosti vyplývajúce z príkazu súdu, a to či banka zamedzila vykonanie platobnej operácie alebo inej platobnej služby v prospech účtu uvedeného v príkaze súdu. Podobnú kontrolu v jednej z bánk vykonali aj v uplynulých dňoch a neidentifikovali žiadne nedostatky.

Kontrola nelegálneho hazardu sa dostala do kompetencie finančnej správy na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier. Prvý prehľad webových sídiel zverejnila finančná správa v júli minulého roku. Vtedy sa v ňom nachádzalo 10 internetových stránok. V súčasnosti je v zozname 199 webových sídiel s nelegálnym hazardom. Finančná správa z neho vyradila už 46 subjektov z dôvodu ukončenia poskytovania zakázanej ponuky.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok