Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jan. 2023Alfonz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
19.12.2012 08:19 Krimi
Po prihlásení vozidla do evidencie si nezabudnite vyzdvihnúť osvedčenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.12.2012 08:19 Krimi

Po prihlásení vozidla do evidencie si nezabudnite vyzdvihnúť osvedčeniePo prihlásení vozidla do evidencie si nezabudnite vyzdvihnúť osvedčenie - Krimi Kúpili ste si nové auto? Treba ho prihlásiť Ak ste si práve kúpili nové auto, musíte ho prihlásiť do evidencie na polícii podľa miesta pobytu alebo podľa sídla firmy, ktorá má


Kúpili ste si nové auto? Treba ho prihlásiť

Ak ste si práve kúpili nové auto, musíte ho prihlásiť do evidencie na polícii podľa miesta pobytu alebo podľa sídla firmy, ktorá má vozidlo prevádzkovať.

Prihlásenie musí uskutočniť priamo vlastník vozidla, a to do najneskôr do 15 dní od jeho nadobudnutia. Pri prihlásení nie je potrebné pristaviť vozidlo ku kontrole.

Vlastník vozidla musí pri prihlásení uviesť, kto bude zapísaný v evidencii ako jeho držiteľ. Ak držiteľ nie je totožný s vlastníkom vozidla, tak sa držiteľ musí na políciu dostaviť spolu s  vlastníkom. Ako držiteľ vozidla môže byť zapísaná vždy len jedna osoba. A to buď fyzická osoba staršia ako 15 rokov spôsobilá na právne úkony, alebo právnická osoba alebo jej organizačná zložka zapísaná v obchodom alebo inom registri na Slovensku.

Orgán Policajného zboru pridelí vozidlu evidenčné číslo. Prihlásenie vozidla zaznamená do osvedčenia o evidencii. Držiteľovi vozidla vydá osvedčenie o evidencii časť II a tabuľku s evidenčným číslom.

 

Zábudlivosť sa nevypláca

Vodiči po prihlásení vozidla zabúdajú na to, že do 30 dní si majú osvedčenie o evidencii časť I vyzdvihnúť na príslušných policajných oddeleniach. Táto zábudlivosť môže vodičov neskôr stáť aj pokutu. Odporúčame požiadať o doručenie osvedčenia na adresu. Od 1. októbra tohto roka sa už poplatok za doručenie na adresu nevyberá.

Vodič vozidla je povinný mať pri vedení vozidla vždy pri sebe osvedčenie o evidencii časť I. V praxi je to tak, že vodič pri prvom prihlásení vozidla do evidencie dostane papierové osvedčenie o evidencii časť II. Toto osvedčenie vodič predkladá pri kontrole policajtom po dobu 30 dní. Po tejto lehote však už vodič musí pri kontrole predložiť polykarbonátové osvedčenie časť I. Časť II sa považuje za neplatné na vedenie vozidla, ak sa ním vodič pri vedení vozidla preukáže po 30 dňoch od jeho vydania. V takýchto prípadoch hrozí vodičom pokuta 30 eur, pretože nemajú všetky doklady potrebné na vedenie motorového vozidla.

V poslednom období evidujeme stovky práve takýchto prípadov, kedy vodiči vozidiel podliehajúcich prihláseniu do evidencie zabudli na príslušných oddeleniach dopravných inšpektorátov v zákonnej lehote vyzdvihnúť osvedčenie o evidencii časť I.

Vzor osvedčenia časť I a časť II nájdete na:

http://www.minv.sk/?vzory-dokladov-evidencia-vozidiel

Správne poplatky:

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1

Tlačivá na prihlásenie vozidla si môžete stiahnuť tu:

http://www.minv.sk/?tlaciva-evidencie-vozidiel

Polícia chce aj takouto formou, včasným informovaním verejnosti, pomáhať a chrániť. Naším cieľom nie je vyberanie pokút. Preto sa aj takýmto spôsobom snažíme upozorniť vodičov, aby sa neskôr vyhli nepríjemnostiam a sankciám.                                                                              

Zdroj: PPZ SRreklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   PPZ SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok