Po dráme skončil aj Manchester City, vypadol i Hološko

NETKY.SK • 16 Marec 2012, 08:09 • 2 min

Po dráme skončil aj Manchester City, vypadol i Hološko - Futbal Futbalisti Manchestru United skončili v tejto sezóne účinkovanie v pohárovej Európe. Po tom, ako sa porúčali z Ligy majstrov po skupinových bojoch, znamenala pre nich konečnú už osemfinále Eu

Futbalisti Manchestru United skončili v tejto sezóne účinkovanie v pohárovej Európe. Po tom, ako sa porúčali z Ligy majstrov po skupinových bojoch, znamenala pre nich konečnú už osemfinále Európskej ligy 2011/2012, keď v dvojzápase so španielskym Athleticom Bilbao prehrali obe konfrontácie.
      Pred týždňom na Old Trafford prehrali zverenci Alexa Fergusona 2:3 a tak museli naháňať výsledok v Baskicku od úvodu. Lenže domácich dostal do vedenia už v 23. minúte Fernando Llorente a anglický majster potreboval na postup streliť minimálne tri góly. Divákov na San Mames rozjasal v 65. minúte Oscar De Marcos a skrášlenie výsledku Wayneom Rooneym už nič nezmenilo na fakte, že manchesterský klub sa už v tejto sezóne môže sústrediť na domácu súťaž.
      Holandský Alkmaar si vybudoval doma sľubný dvojgólový náskok, no ten bol na ihrisku Udinese vymazaný za štvrťhodinku. Naviac, hostia už v druhej minúte prišli o vylúčeného stopéra Nicka Viergevera. Do prestávky však zdvihol vysoko postupovú vlajku holandského tímu Erik Falkenburg a domáci už potrebný zvrat v stretnutí privodiť nedokázali.
      V rámci prvého štvrtkového štvorčlenného bloku stretnutí postúpil aj druhý španielsky tím - Valencia si bez problémov ukontrolovala dvojgólový náskok z prvého duelu, keď remizovala na pôde PSV Eindhoven 1:1. Štvrtým štvrťfinalistom sa stal nemecký Hannover, ktorý v domácom prostredí rozstrieľal Standard Liege 4:0.
      Vypadol aj druhý klub z Manchestru, City doma zvíťazili so Sportingom Lisabon 3:2, hoci prehrávali už 0:2 po prvom polčase. Keďže v prvom súboji v Portugalsku výber talianskeho trénera Roberta Manciniho prehral 0:1, so súťažou sa lúči vďaka gólom Sportingu na ihrisku súpera. Osemfinále sa stalo konečnou aj pre turecký Besiktas Istanbul, v drese ktorého odohral druhý polčas slovenský reprezentačný útočník Filip Hološko. Turecký zástupca podľahol Atleticu Madrid doma hladko 0:3 a po prehre 1:3 v Španielsku končí. Hetrik holandského kanoniera Klaasa-Jana Huntelaara dostal do štvrťfinále Schalke 04 Gelsenkirchen, ktorý si poradil s Twente Enschede 4:1. Holanďania síce v prvom súboji vyhrali 1:0, ale odvetu nezvládli. Zápas otočil aj ukrajinský Metalist Charkov, ktorý prehrával v Pireu s Olympiakosom 0:1, no po výhre 2:1 postúpil medzi elitné okteto.
      sumáre osemfinálových odviet Európskej ligy 2011/12:
      Athletic Bilbao - Manchester United 2:1 (1:0)
      Góly: 23. Llorente, 65. de Marcos - 80. Rooney
      /prvý zápas: 3:2, do štvrťfinále postúpilo Bilbao/

Hannover 96 - Standard Liege 4:0 (2:0)
      Góly: 4. Abdellaoue, 21. a 73. Kanu (oba vlastné), 90.+2 Pinto, ČK: 58. Gakpe
      /prvý zápas: 2:2, do štvrťfinále postúpil Hannover/

PSV Eindhoven - FC Valencia 1:1 (0:0)
      Góly: 64. Toivonen - 47. Rami. ČK: 89. Rami (Valencia)
      /prvý zápas: 4:2, do štvrťfinále postúpila Valencia/

Udinese Calcio - AZ Alkmaar 2:1 (2:1)
      Góly: 3. a 15. Di Natale - 32. Falkenburg. ČK: 2. Viergever (AZ)
      /prvý zápas: 0:2, do štvrťfinále postúpil Alkmaar/

Schalke 04 Gelsenkirchen - Twente Enschede 4:1 (1:1)
      Góly: 29., 57. a 81. Huntelaar (druhý z 11 m), 71. Jones - 14. Janssen
      /prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpilo Schalke/

Besiktas Istanbul - Atletico Madrid 0:3 (0:1)
      Góly: 26. Adrian, 83. Falcao, 90.+3 Salvio
      /za domácich nastúpil F. Hološko v 46. minúte/
      /prvý zápas: 1:3, do štvrťfinále postúpilo Atletico/

Manchester City - Sporting Lisabon 3:2 (0:2)
      Góly: 60. a 82. Agüero, 75. Balotelli (z 11 m) - 33. Fernandez, 40. Van Wolfswinkel
      /prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpil Sporting/

Olympiakos Pireus - Metalist Charkov 1:2 (1:0)
      Góly: 14. Marcano - 81. Villagra, 86. Xavier
      /prvý zápas: 1:0, do štvrťfinále postúpil Charkov/.