Plzeň vykročila víťazne, Sparta zakopla hneď na úvod

NETKY.SK • 25 Júl 2015, 07:47 • 2 min

PRAHA - Víťazstvom 2:1 nad Slaviou Praha vstúpili futbalisti Plzne v piatok do novej sezóny najvyššej českej súťaže Synot ligy 2015/2016.

Obhajcovia titulu viedli úspešnými hlavičkami Kolářa a striedajúceho Mahmutoviča desať minút pred koncom 2:0, v závere duelu len zmiernil prehru "zošívaných" kanonier Škoda. V bránke Viktorie odchytal celý duel slovenský reprezentant Matúš Kozáčik, jeho krajan Patrik Hrošovský odohral v zálohe 54. minút. Michal Ďuriš do duelu nezasiahol.

Arcirival Plzne Sparta Praha zaváhala hneď v úvodnom kole nového ročníka, keď si z trávnika Jihlavy odviezla iba bod za bezgólovú remízu.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 1. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Synot ligy 2015/2016:

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 2:1 (1:0)
Góly: 19. D. Kolář, 80. Mahmutovič - 90. Škoda
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský hral do 54. min, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:0
Michal Breznaník sedel na lavičke náhradníkov, Juraj Chvátal (obaja Sparta) nefiguruje v zápise o stretnutí.