Plzeň remizovala so Schalke, City otočilo zápas v Porte

NETKY.SK • 17 Február 2012, 07:39 • 2 min

Plzeň remizovala so Schalke, City otočilo zápas v Porte - Futbal Futbalisti českého majstra Viktorie Plzeň remizovali vo štvrtkovom prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy 2011/2012 pred vlastnými fanúšikmi s nemeckým Schalke 04 1 1. V drese domácich s

Futbalisti českého majstra Viktorie Plzeň remizovali vo štvrtkovom prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy 2011/2012 pred vlastnými fanúšikmi s nemeckým Schalke 04 1:1. V drese domácich sa predstavili aj Slováci Marián Čišovský, Marek Bakoš a Michal Ďuriš.
      Dobrú pozíciu pred odvetou si vytvorili hráči Manchestru United, ktorí zvíťazili na štadióne Ajaxu Amsterdam 2:0. O prvý gól sa v 59. minúte postaral Ashley Young a päť minút pred koncom spečatil skóre mexický útočník Javier Hernandez. Legia Varšava v bránke so slovenským gólmanom Dušanom Kuciakom remizovala s portugalským Sportingom Lisabon 2:2.
      Vo štvrtkových dueloch sa predstavil aj ďalší Slovák Dušan Švento, no radosť určite nemal, keďže jeho Red Bull Salzburg podľahol doma Metalistu Charkov vysoko 0:4 a prakticky sa pripravil o šancu na postup. Nedarilo sa ani Laziu Rím, ktoré doma prehralo s Atleticom Madrid 1:3.
      V šlágri večernej druhej porcie zápasov so začiatkom o 21.05 h otočil Manchester City zápas na pôde úradujúceho víťaza súťaže FC Porto a zvíťazil 2:1. Turecký Trabzonspor, v drese ktorého odohral celý zápas slovenský reprezentant Marek Čech, prehral doma s PSV Eindhoven 1:2.