PL: Tottenham v napínavom zápase remizoval s Liverpoolom, Chelsea s ďalšou stratou bodov

NETKY.SK • 20 December 2021, 10:42 • 2 min

LONDÝN – Conteho kohúti sa po sérii odložených zápasov kvôli značnej maródke spôsobenej covidom 19 vrátili do kolotoča PL cennou remízou s Liverpoolom. Chelsea predviedla ďalší nevýrazný výsledok a remizovala na domácej pôde s Wolves.

Spurs takmer zdolali Liverpool, nahnevaný Jürgen Klopp

Tottenham sa pod novým trénerom Antoniom Contem pomaly ale isto zlepšuje, jeden zo svojich najlepších výkonov sezóny predviedol v napínavom dueli s Kloppovým Liverpoolom. Kohúti sa dostali do vedenia už v 13. minúte, keď sa po šikovnej kolmici od Ndombelého presadila hviezda Spurs Harry Kane

Domáci sa v prvom polčase dostávali do sľubných šancí a na 2:0 mohol zvýšiť Son, ale v obrovskej šanci tesne minul bránu. Do ešte väčšej šance sa po prihrávke Sona dostal Dele Alli, ale toho famóznym zákrokom vychytal Alisson

Slabú efektivitu potrestal v 35. minúte Liverpool, keď sa po centri Robertsona hlavičkou presadil Diogo Jota. Ďalší gól prvý polčas nepriniesol a do druhého polčasu vstupovali tímy s vyrovnaným skóre 1:1.

Na ďalšie góly sme si museli počkať až do 69. minúty. Najprv udreli hostia, Robertson výrazne podporoval útoky hostí a nakoniec sa práve on dostal do veľkej šance a nekompromisne poslal Liverpool do vedenia 2:1.

Tottenham dokázal odpovedať o 5 minút neskôr, keď po chybe drobnej chybe Alissona zakončoval do prázdnej brány Heung Min Son. Robertson si v zápase pripísal asistenciu, gól a dokonca aj červenú kartu, po ktorej sa poriadne hneval tréner Liverpoolu Klopp. Nemám problém so žiadnym iným rozhodcom,  ale iba s tebou," povedal Klopp rozhodcovi tohto zápasu Paulovi Tierneymu. Kohúti nevyužili početnú výhodu a nakoniec sa oba tímy rozišli s nerozhodným výsledkom 2:2.

Liverpool tak stráca na Manchester City 3 body, ale vďaka zaváhaniu Chelsea stále figuruje na 2. priečke Premier League, Tottenham sa nachádza na 7. mieste a na top 4 stráca 6 bodov.

Chelsea iba remizovala s Wolves, City deklasovali Newcastle

The Blues zaváhali už v druhom zápase v rade, po nerozhodnom výsledku s Evertonom si nedokázala poradiť ani s nevýraznými Wolves. Chelsea tak stratila ďalšie cenné body a na Manchester City stráca už 6 bodov. Naproti tomu City si hravo poradili s trápiacim sa Newcastlom. City nastrielali Newcastlu 4 góly, postupne sa presadili stopér Dias, obranca Cancelo a krídelníci Mahréz a Sterling