Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
15.02.2023 11:38 Zahraničie
Pite balenú vodu, hovoria úradníci mestu Ohio, ktoré zasiahla toxická vlaková nehoda
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2023 11:38 Zahraničie

Pite balenú vodu, hovoria úradníci mestu Ohio, ktoré zasiahla toxická vlaková nehodaAko sa otázky okolo príčiny havárie z 3. februára a oficiálnej reakcie na ňu ďalej vynárali, stále sa objavujúci zoznam následkov katastrofy sa stal jasnejším: Vodohospodári sledujú veľký oblak kontaminácie stekajúci po rieke Ohio; asi 3 500 rýb v miestnych vodných tokoch bolo zabitých únikom chemikálií; a čistiace čaty vykopávajú „hrubo kontaminovanú“ oblasť 1 000 stôp okolo železničných koľají, kde sa vytvárajú kaluže butylakrylátu a zhorel vinylchlorid.


"Momentálne si myslím, že balená voda je správna odpoveď," povedal riaditeľ Ohio Health Bruce Vanderhoff na utorkovej tlačovej konferencii.

 

Spolu s premýšľaním o ich pitnej vode mnohí obyvatelia uvažovali o svojich možnostiach, pretože nad mestom naďalej visel silný zápach chemikálií. Niektorí miestni obyvatelia uviedli, že zvažujú odchod z východnej Palestíny a sú frustrovaní z toho, ako málo vedia o svojom potenciálnom vystavení toxickým chemikáliám.

 

Bodiah Cepin (21) sa v utorok objavil v miestnom asistenčnom centre a povedal, že strávil čas online skúmaním etylhexylakrylátu, jednej z toxických chemikálií, ktoré unikli z miesta havárie.

 

"Mám záujem presťahovať sa niekam inam, pretože som mladý a upratať to bude trvať roky," povedal Cepin, ktorý oblasť evakuoval a býval so svojím otcom mimo Pittsburghu. "Aj malá veľkosť etylhexylu môže zostať v pôde roky."

 

Podľa federálnych vyšetrovateľov sa vlak Norfolk Southern pravdepodobne vykoľajil pri hraniciach medzi Ohio a Pensylvániou a náhle zasiahol malé mesto požiarom plným znečisťujúcich látok, hrozbou výbuchu a únikom najmenej šiestich toxických chemikálií. Úradníci teraz stoja pred úlohou posúdiť, koľko kontaminácie preniklo do zeme, pôdy a vody.

 

Predstavitelia štátu Ohio sa v utorok zamerali na uistenie obyvateľov, že vzduch vo východnej Palestíne zostáva bezpečný na dýchanie a že tí, ktorí sa minulý týždeň evakuovali, môžu žiť vo svojich domovoch. Napriek rozsahu čistenia, ktoré nás čaká, úradníci naznačili, že k novej kontaminácii nedochádza.

 

Oblak tečúci po rieke Ohio sa pri pohybe riedi a neočakáva sa, že by znečistil pitnú vodu, uviedol na brífingu Tiffani Kavalec, vedúci oddelenia povrchových vôd Ohio Environmental Protection Agency. Okrem toho ryby neumierajú, povedala Mary Mertz, riaditeľka Ohio Department of Natural Resources, čo naznačuje, že do miestnych vôd nepriteká nová kontaminácia.

 

Originálny článok v angličtine si môžete prečítať tu.

 reklama


Zdroj: www.washingtonpost.com / Miro

Foto:  www.washingtonpost.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok