Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2022Kristína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Petrohrad, Palácový most na Neve
Petrohrad, Palácový most na Neve
02.02.2018 19:54 Zaujímavosti
VIDEO Petrohrad je ruský turistický magnet a teší sa na futbalový šampionát
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.02.2018 19:54 Zaujímavosti

VIDEO Petrohrad je ruský turistický magnet a teší sa na futbalový šampionátBRATISLAVA – Druhé najväčšie ruské mesto je vďaka svojim pamiatkam, histórii a polohe na prvej priečke medzi turistickými destináciami krajiny. V tomto roku podporí cestovný ruch v meste aj konanie zápasov majstrovstiev sveta vo futbale.


Petrohrad je kultúrne a turistické centrum svetového významu. V minulom roku zaznamenala táto päťmiliónová metropola 7,2 milióna návštevníkov, ktorí prišli z Ruska aj spoza hraníc. V tomto roku určite návštevnosti pomôže aj futbalový šampionát; fanúšikovia tam v rámci jeho programu uvidia štyri zápasy.

 

Veľké časti centra Petrohradu a aj niektoré lokality mimo centra sú zapísané aj v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Najznámejšími lákadlami pre turistov sú múzeum-galéria Ermitáž a „za mestom“ Peterhof (známy u nás aj ako Petrodvorec), ktorý svojou kombináciou palácov, záhrad, pavilónov a fontán súťaží s Versailles. V meste sú tiež paláce známe z dejepisu, ako Zimný či Smoľný, palác Admirality, jazdecký pamätník cára Petra Veľkého či v prístave zakotvený historický krížnik Aurora.

 

O tom, ako sa mesto stará o potreby turistických návštevníkov, sme sa rozprávali s vedúcou informačného oddelenia na magistráte („vláde“) Petrohradu Marijanou Oparnicovou. Podľa nej teraz najväčšiu časť prichádzajúcich turistov tvoria Číňania, z Európy sú to najmä Nemci, Taliani či Fíni, ale rada by videla medzi nimi viac Slovákov.

 

Od šampionátu FIFA si mestská vláda sľubuje silný návštevnícky impulz, pričom Rusko sa snaží zahraničným fanúšikom prístup na podujatie čo najviac uľahčiť. „Očakávame zvyšovanie prílevu turistov vďaka tomu, že v našom meste sa uskutočnia štyri zápasy futbalových majstrovstiev sveta. Fanúšikovia, ktorí prídu na šampionát, môžu navštíviť našu krajinu bez víza,“ hovorí M. Oparnicová.

 

Ako je na tom cestovný ruch v Rusku? Nedávno bola na Slovensku misia ruských touroperátorov a podnikateľov v cestovnom ruchu, ktorí prezentovali perspektívne zaujímavé destinácie. „Myslím, že cestovný ruch v Rusku sa rozvíja, vláda naň vydeľuje dosť prostriedkov,“ komentuje M. Oparnicová. „Objavujú sa nové projekty v turizme. V našom regióne vznikol projekt Strieborný náhrdelník, ktorý spája mestá severozápadu Ruskej Federácie.“

 

Slovensko je pre cestovný ruch veľkej krajiny, ako je Rusko, relatívne malým trhom. Vedenie Petrohradu však využilo príležitosť zúčastniť sa na tohtoročnom odborovom veľtrhu ITF Slovakiatour v Bratislave, a to v rámci partnerstva so Žilinským samosprávnym krajom.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Juraj Filin, spolupracovník redakcie

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok