Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Slovenský spevák a hudobník Peter Nagy
Slovenský spevák a hudobník Peter Nagy
18.09.2017 11:41 Hudba
Peter Nagy sa teší na Pianko tour
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.09.2017 11:41 Hudba

Peter Nagy sa teší na Pianko tourBRATISLAVA - Slovenský spevák a hudobník Peter Nagy vyrazí na Pianko tour, počas ktorého predstaví skladby v upravených aranžmánoch.


"Dlho som hľadal názov pre svoj vysnívaný program, ktorý by bol postavený na zvuku klavíra a z tichých piesní môjho repertoáru. Nakoniec mi napadlo, že Pianko je to najkratšie - názov, ktorý sa nevnucuje a dobre sa pamätá. Tiché piesne, ako ich volám, sú pre mňa tie, ktoré som si skladal na každom albume tak trochu pre svoje pesničkárske svedomie. Je ich dosť, ale najviac sa fanúšikom páčia Milenci na snehu, Nad nami zomrel skladateľ, Agáty alebo Bóje," prezradil muzikant.

Počas koncertov sa na pódiu predstaví aj klavirista Pavol Bartovic. "Pavol Bartovic už niekoľkokrát zaskakoval v našej kapele Indigo, naposledy pri živej nahrávke koncertu Peter Nagy 30 rokov na scéne alebo na tohtoročnom koncerte v Londýne. A často ho môžete vidieť v TV reláciách, kde treba profíka, ktorý hrá z nôt. Paľo má svoj rukopis a dokáže byť oporou aj pri sólo náročných skladbách. Skúšame, aby sa naše vnímanie piesní zjednotilo," povedal Nagy.

Na sláčikové nástroje zahrajú Milan Adamec, Miriam Kaiserová, Júlia Bolebruchová, Katarína Zajacová alebo Ján Pospíšil. "Romantickú baladu Udobrenia upravil na poslednom albume pre klavír a sláčikové kvarteto práve Milan Adamec. Skúšame staré Parfémy, dokonca rockové Zákony hada alebo Poďme sa zachrániť. Tieto piesne majú so sláčikovým kvartetom úplne iného ducha, zrazu v tejto tichej podobe vyznie viacej melódia aj zmysel textu. Milan Adamec nádherne zaranžoval nové verzie. Pozval na spoluprácu profesionálov-kolegov z Národného divadla a Slovenskej filharmónie. Vzniklo kvarteto, s ktorým budeme vystupovať, dúfam aj v českej časti turné aj budúci rok," vyjadril sa spevák.

Päťdesiatosemročný rodák z Prešova sa na fanúšikov a fanúšičky veľmi teší. "Ktosi múdry povedal, že pieseň, ktorá nie je počutá, nie je piesňou. Pieseň nesie určitý pozitívny odkaz a ľudia to dnes v tejto besnej dobe akoby viac potrebovali. Vidím to na sebe. Čím je horší tento svet, tým viac dobra okolo seba potrebujem. Niekedy ma fanúšikovia vedia dojať. Píšu pekné komentáre na sociálnej sieti. Cítim, že tie texty som nepísal zbytočne, že niekto si ich obľúbil a rozumie im tak, ako som to myslel aj ja. Tam sa moja spokojnosť uzatvára," uviedol hudobník.

Peter Nagy zaznamenal úspech už s debutovým albumom Chráň svoje bláznovstvá z roku 1984. Na konte má aj nahrávky ako Mne sa neschováš (1985), Myslíš na to na čo ja? (1986), Šachy robia človeka (1989), Finta (1990), Jamaica Rum (1992) alebo Labute a havrany (2009).

 

Medzi jeho hity patria okrem spomínaných skladieb aj piesne ako Kristínka iba spí, Marcel z malého mesta, Chráň svoje bláznovstvá, Sme svoji, Korálky od Natálky, Psi sa bránia útokom či Krásny zadok. Okrem hudby sa venuje aj fotografovaniu.

Peter Nagy - Pianko tour:


16. októbra - Bratislava, Divadlo Tower Stage
17. októbra - Nitra, Divadlo Karola Spišáka
19. októbra - Trenčín, Kino Hviezda
20. októbra - Trnava, Kino Hviezda
22. októbra - Žilina, Hotel Holiday Inn
23. októbra - Martin, Kino Strojár
24. októbra - Banská Bystrica, Aula SZU
6. novembra - Lučenec, Kino Apollo
8. novembra - Poprad, Dom kultúry
10. novembra - Prešov, Kino Scala
11. novembra - Levoča, Kino Úsmev
13. novembra - Michalovce, Kino Centrum
14. novembra - Košice, Divadlo Grand
16. novembra - Humenné, Divadelná sála Domu kultúry

 
reklama


Zdroj: SITA

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok