Infikovaných na slovensku
363
Infikovaných svetovo
842,320
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.05.2019 11:09 Zaujímavosti
Pes z útulku? Len ak vyzerá dobre na fotkách!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.05.2019 11:09 Zaujímavosti

Pes z útulku? Len ak vyzerá dobre na fotkách!Kult tela evidentne preniká už aj do ríše zvierat.


Ak nevyzerá dobre na slefie, nie je hodný lásky? Zdá sa, že táto krutá veta je bežnou praxou. Minimálne v Anglicku, kde RSPCA, jedna z najväčších organizácii venujúca sa adopcii zvierat, zverejnila svoj prieskum.

 

 

Žijeme v zvláštnej dobe. Ovládli nás sociálne siete, kde ľudia v snahe prezentovať sa v čo najlepšom svetle a pútať pozornosť, zverejňujú často aj tie najväčšie detaily zo svojich životov. A k tomu, samozrejme, patria aj fotografie. Práve v priestore sociálnych sietí vznikol fenomén selfie.

 

Takéto fotky prechádzajú najrôznejšími úpravami, aby nadobudli ilúziu dokonalosti. To, že sa to takto deje so snímkami jednotlivých používateľov je zrejmé, ale najnovšie sa ukazuje, že vzhľad a fotogenickosť je rozhodujúca už aj u zvierat.  Podľa údajov z výskumu RSPCA si už ľudia nechcú z útulkov adoptovať psíkov, ktorí na fotografiách nevyzerajú ideálne.

 

 

Je jasné, že pokiaľ sa rozhodneme pre adopciu psa, musí nám „padnúť do oka“, jednoducho medzi ním a nami musí preskočiť iskra. Nikde však nie je napísané, že sa tak nestane aj v prípade, ak má zviera amputovanú labku alebo ho trápi problém s okom. Získať si nás môže svojou charizmou. Títo psíkovia si často prešli neľahkými skúškami a my by sme pre nich mohli byť vykúpením. Nie však vtedy, ak bazírujeme na gýčovo „vyšperkovaných“ fotografiách na instagramovom účte...

 

Pracovníci danej organizácie si všimli, že pokiaľ zvieratám z útulku neurobia na sociálnu sieť takmer až profesionálnu fotografiu, nie je o nich záujem. „Pre RSPCA bol tento výsledok takpovediac šokujúci. Rozumieme tomu, že ľudia dnes žijú v spoločnosti ovládanej imidžom, no je tu niečo oveľa dôležitejšie, než len vonkajšia podobizeň,“ uviedli na margo svojho prieskumu.

 

Žiaľ, zdá sa, že sociálne siete a nezmyselné „trendy“ pop kultúry ovplyvňujú už aj to, komu sa rozhodneme dať svoju lásku.

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok