Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jún. 2021Alojz
BratislavaBratislava 21°
Biblia
TV program
Moje Netky
Čerstvosť je pri pečive úplný základ.
Čerstvosť je pri pečive úplný základ.
23.10.2020 13:08 Domov
Pekári žiadajú, aby bol počas lockdownu zabezpečený plynulý pohyb ich áut mimo okres
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2020 13:08 Domov

Pekári žiadajú, aby bol počas lockdownu zabezpečený plynulý pohyb ich áut mimo okresBRATISLAVA - Slovenskí pekári vyzývajú vládu, aby zaistila bezproblémové zásobovanie potravinami a prechody zásobovacích vozidiel mimo okres počas tzv. lockdownu, ktorý začína už od soboty. Inak hrozia podobné problémy ako počas prvej vlny, kedy po lockdowne mali vodiči zásobovacích áut problém načas rozviesť svoj tovar.


Problémom sú kolóny 

"Zákaz cestovania mimo okres môže aj pri aktuálnych obmedzeniach spôsobiť značné škody pri dodávkach tovaru. Pekárenská výroba zásobuje maloobchodné predajne vo viacerých okresoch, no policajné kontroly na ich hraniciach môžu opäť spôsobiť, že vodiči budú v kolónach čakať aj niekoľko hodín, ako sa to stalo na jar. Tomuto sa chcú pekári vyhnúť," konštatovala v piatok predsedkyňa Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC) Tatiana Lopúchová.

 


Zároveň dodala, že z preventívnych dôvodov pekárenské spoločnosti vopred označili svoje zásobovacie vozidlá a vodičom vystavili potvrdenia o tom, že sú subjektom hospodárskej mobilizácie a zabezpečujú výrobu potravín v rámci kritickej infraštruktúry.

 

Opatrenia predlžujú dobu prevozu 

"Pekárenské spoločnosti si nemôžu dovoliť, aby sa zopakoval chaos z apríla tohto roka. Preto žiadame Ministerstvo vnútra SR o informovanie policajných kontrol o zaistenie plynulého prechodu našich vozidiel. Zákon nám však nariaďuje, v akých časových intervaloch od upečenia musíme tovar do predajní doviezť a opatrenia nám to výrazne komplikujú," spresnila Tatiana Lopúchová.

 


Pri porušení časového reťazca dodávok čerstvého pekárskeho sortimentu do predajní nastáva podľa SZPCC ďalší problém. Ak príde tovar na pulty oneskorene, nenájde si svojho zákazníka, napríklad aj z dôvodu obmedzení predajného času vyhradeného pre seniorov. "To znamená, že obchodník má právo podľa zmluvy nepredané výrobky vrátiť, ktoré sa musia následne znehodnotiť," doplnila Lopúchová.

 


SZPCC však zároveň uviedol, že plne podporuje myšlienku celoplošného testovania. Pekárenské spoločnosti budú svojim pracovníkom z titulu svojho sektora, v ktorom pôsobia, odporúčať, aby sa testu zúčastnili.

 

Karanténu štát nepreplatí

No zároveň ich budú upozorňovať aj na to, že ak sa testovania nezúčastnia, automaticky musia absolvovať 10-dňovú karanténu, ktorú však štát ani zamestnávatelia preplácať nebudú. Z dôvodu plynulého zásobovania potravinami preto zväz odporúča kompetentným orgánom a osobám, aby sa v potravinárskych a poľnohospodárskych podnikoch testovalo priamo v závode mobilnými výjazdovými testovacími vozidlami.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pexels, Pixabay,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok