Paulinho hetrikom zničil Uruguaj, Messi rozhodol o výhre z 11 m

NETKY.SK • 24 Marec 2017, 07:43 • 2 min

MONTEVODEO - Futbalisti Brazílie zvíťazili v šlágri 13. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 nad domácim Uruguajom 4:1 a upevnili si pozíciu na čele tabuľky. Hrdinom duelu na Estadio Centenario v Montevideu bol stredopoliar "kanárikov" Paulinho, ktorý sa blysol hetrikom, ďalší gól hostí pridal Neymar. Brazília po siedmom kvalifikačnom triumfe v rade zvýšila svoj náskok pred druhým Uruguajom už na sedem bodov.

Na tretie miesto poskočila Argentína, ktorá zdolala doma Čile 1:0. Jediný gól "albicelestes" strelil v 16. minúte z pokutového kopu Lionel Messi. Štvrtá je Kolumbia, ktorú v dueli s Bolíviou (1:0) spasil James Rodruguez. Tomu síce v 83. minúte chytil brankár Lampe penaltu, ale stredopoliar Realu Madrid bol najrýchlejšie pri vyrazenej lopte a pohotovo ju upratal do brány.

Na piatu priečku, ktorá znamená postup do interkontinentálnej baráže proti tímu z oceánskej zóny, klesol Ekvádor. Ten prehral v Asuncióne s domácim Paraguajom 1:2.