Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2023Lenka
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Poslankyňa NR SR za stranu OĽaNO Jana Šípošová
Poslankyňa NR SR za stranu OĽaNO Jana Šípošová
17.09.2014 16:11 Domov
Parlamentný výbor trikrát siahol na plat verejných funkcionárov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2014 16:11 Domov

Parlamentný výbor trikrát siahol na plat verejných funkcionárovBRATISLAVA - Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií dnes udelil sankcie trom verejným funkcionárom. Všetci počas výkonu verejnej funkcie zároveň vykonávali funkciu konateľa v súkromnej spoločnosti, čo zákon zakazuje.


O polročný plat tak príde bývalý predseda predstavenstva Poľnonákup Tatry a.s. Peter Timko, konateľ MH development s.r.o. Ladislav Košecký dostal za opakované porušenie zákona pokutu v celkovej výške ročného platu a ročný plat zoberú aj Petrovi Kunkelovi, predsedovi predstavenstva Technická obnova a ochrana železníc.

 

Konanie výbor začal voči novej poslankyni za OĽaNO Jane Šípošovej, keďže majetkové priznanie podala neskôr, ako je zákonom stanovených 30 dní od nástupu do funkcie. Za oneskorené podanie majetkového priznania jej hrozí sankcia vo výške mesačného platu. 

 

Pre protichodné stanoviská právneho a legislatívneho odboru národnej rady výbor prerušil konanie vo veci žiadostí Aliancie Fair-play a Transparency international. Mimovládne organizácie požiadali o zverejnenie oznámení bývalých verejných funkcionárov, teda tých, ktorí už nie sú vo verejných funkciách, a to vrátane identifikácie ich nehnuteľného majetku. Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií dnes zverejňuje oznámenia iba súčasných funkcionárov a identifikácia nehnuteľného majetku je vybielená – je tam napísané, že niekto má byt, ale nie je tam list vlastníctva bytu a číslo listu vlastníctva. 

 

„Máme tu dve stanoviská – stanovisko právneho odboru národnej rady, že to podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám máme zverejniť aj s požadovanými údajmi a stanovisko legislatívneho odboru národnej rady, že to nemáme zverejniť,“ konštatoval predseda výboru Viliam Novotný (SDKÚ-DS). Podľa jeho slov ide o pingpong medzi právnikmi národnej rady. „Budem žiadať právny a legislatívny odbor, aby zjednotili stanoviská,“ dodal s tým, že výbor sa chce vyhnúť akýmkoľvek náznakom z porušenia zákona. „Snažíme sa zaujať stanovisko, ktoré bude do určitej miery aj precedensom a otvorí nové možnosti zverejňovania oznámení verejných funkcionárov,“ uzavrel Novotný. Situácia podľa jeho slov dokazuje, že zákon o konflikte záujmov je deravý a potrebuje novelizáciu.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok