Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -2°
Biblia
TV program
Moje Netky
Hlasovanie o novele zákona venujúcej sa interrupciám bude predmetom siedmeho rokovacieho dňa.
Hlasovanie o novele zákona venujúcej sa interrupciám bude predmetom siedmeho rokovacieho dňa.
05.12.2019 10:55 Politika
AKTUALIZÁCIA: Parlament bude rokovať o zmenách týkajúcich sa zdravotnej starostlivosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.12.2019 10:55 Politika

AKTUALIZÁCIA: Parlament bude rokovať o zmenách týkajúcich sa zdravotnej starostlivostiBRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR dnes budú hlasovať o novele zákona o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, ktorú predkladá Slovenská národná strana.


Novelu zákona predkladajú poslankyne Eva Smolíková, Magdaléna Kuciaňová a Eva Antošová. Cieľom ich návrhu je zakázať ponúkať umelé prerušenia tehotenstva reklamným spôsobom. Viac o návrhu nájdete v našom článku "Zmenia sa zákony týkajúce sa interupcií?"

 

 

Znenie návrhu

V pôvodnom pozmeňujúcom návrhu sa nachádzali sporné body, ktoré nakoniec predkladateľky vypustili. Týka sa to povinnosti ženy prehlásiť pred lekárom, že informovala otca počatého dieťaťa o interrupcii a taktiež opatrenia, že „tabletka po“ bude vylúčená z voľne dostupných liekov.
 

 

Novela zákona o sudcoch a prísediacich

Členovia zákonodarného zboru dnes rozhodnú aj o vládnom návrhu zákona, ktorý má zabezpečiť zmeny v justícii. Novela zákona o sudcoch a prísediacich obsahuje rozšírenie dôvodov dočasného pozastavenia výkonu funkcie sudcu a prokurátora, u ktorých existujú pochybnosti o tom, že spĺňajú spôsobilosť.

 

 

Parlament o novele rokuje v skrátenom legislatívnom konaní

O návrhu na pozastavenie výkonu funkcie bude rozhodovať u sudcov Súdna rada SR, u prokurátorov generálny prokurátor na podnet ministra spravodlivosti, predsedu súdnej rady alebo predsedu Najvyššieho súdu SR. Novela obsahuje aj dobu pozastavenia, kým nepominú dôvody, avšak najviac na šesť mesiacov s možnosťou predĺženia o ďalších najviac šiesť mesiacov. 
 

Aktualizácia

Poslanci Národnej rady SR nepredĺžili dobu, v ktorej nie je možné vykonať interrupciu zo súčasných 48 hodín na 96 hodín. Parlament dnes totiž neschválil novelu zákona o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. "Tabletka po" zostane voľnopredajná, ženy nebudú povinné prehlásiť pred lekárom, že informovali otca počatého dieťaťa o interrupcii.

 

 reklama


Zdroj: SITA/Netky Gabriela Nagyová

Foto:  TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok