Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. aug. 2020Štefánia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Hlasovanie o novele zákona venujúcej sa interrupciám bude predmetom siedmeho rokovacieho dňa.
Hlasovanie o novele zákona venujúcej sa interrupciám bude predmetom siedmeho rokovacieho dňa.
05.12.2019 10:55 Politika
AKTUALIZÁCIA: Parlament bude rokovať o zmenách týkajúcich sa zdravotnej starostlivosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.12.2019 10:55 Politika

AKTUALIZÁCIA: Parlament bude rokovať o zmenách týkajúcich sa zdravotnej starostlivostiBRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR dnes budú hlasovať o novele zákona o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, ktorú predkladá Slovenská národná strana.


Novelu zákona predkladajú poslankyne Eva Smolíková, Magdaléna Kuciaňová a Eva Antošová. Cieľom ich návrhu je zakázať ponúkať umelé prerušenia tehotenstva reklamným spôsobom. Viac o návrhu nájdete v našom článku "Zmenia sa zákony týkajúce sa interupcií?"

 

 

Znenie návrhu

V pôvodnom pozmeňujúcom návrhu sa nachádzali sporné body, ktoré nakoniec predkladateľky vypustili. Týka sa to povinnosti ženy prehlásiť pred lekárom, že informovala otca počatého dieťaťa o interrupcii a taktiež opatrenia, že „tabletka po“ bude vylúčená z voľne dostupných liekov.
 

 

Novela zákona o sudcoch a prísediacich

Členovia zákonodarného zboru dnes rozhodnú aj o vládnom návrhu zákona, ktorý má zabezpečiť zmeny v justícii. Novela zákona o sudcoch a prísediacich obsahuje rozšírenie dôvodov dočasného pozastavenia výkonu funkcie sudcu a prokurátora, u ktorých existujú pochybnosti o tom, že spĺňajú spôsobilosť.

 

 

Parlament o novele rokuje v skrátenom legislatívnom konaní

O návrhu na pozastavenie výkonu funkcie bude rozhodovať u sudcov Súdna rada SR, u prokurátorov generálny prokurátor na podnet ministra spravodlivosti, predsedu súdnej rady alebo predsedu Najvyššieho súdu SR. Novela obsahuje aj dobu pozastavenia, kým nepominú dôvody, avšak najviac na šesť mesiacov s možnosťou predĺženia o ďalších najviac šiesť mesiacov. 
 

Aktualizácia

Poslanci Národnej rady SR nepredĺžili dobu, v ktorej nie je možné vykonať interrupciu zo súčasných 48 hodín na 96 hodín. Parlament dnes totiž neschválil novelu zákona o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. "Tabletka po" zostane voľnopredajná, ženy nebudú povinné prehlásiť pred lekárom, že informovali otca počatého dieťaťa o interrupcii.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Gabriela Nagyová

Foto:  TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok