Paríž St. Germain vedie Ligue 1 už o 24 bodov!

NETKY.SK • 24 Január 2016, 13:45 • 2 min

PARÍŽ – Francúzsky futbalový klub Paris Saint-Germain opäť predviedol vynikajúci výkon, keď v 22. kole Ligue 1 zdolal Angers 5-1 a na čele tabuľky má už náskok 24 bodov!

Skóre zápasu otvoril v 32. minúte Zlatan Ibrahimovič a o osem minút pridal druhý gól Lucas Moura. Hráči domáceho tímu išli do šatní s pohodlným vedením a rovnaký priebeh sa dal očakávať aj v druhom dejstve.

V 54. minúte bol na začiatku akcie brilantný Ibrahimovič, ktorý posunul loptu Matuidimu a ten prihrávkou našiel Van der Wiela, ktorý nádherným volejom zvýšil už na 3-0.

O päť minút zaznamenal čestný úspech aj súper, keď sa presadil Pierrick Capelle. Potom prišiel čas Ángela Di Maríu, ktorý gólmi v 63. a 66. minúte spečatil skóre zápasu na 5-1. Divákov zo sedadiel zdvihol najmä Argentínčanov prvý gól, keď takmer roztrhol sieť ďalekonosným volejom z vyše 20 metrov.

Angers predtým inkasoval iba 13 gólov v predchádzajúcich 21 zápasoch Ligue 1, ale na PSG nedokázali nájsť recept.

PSG vedie tabuľku suverénnym spôsobom, keď po 22. kole má náskok už 24 bodov a v celej sezóne získal 60 bodov z možných 66. V prípade dnešného víťazstva Monaca v domácom zápase proti Toulouse bude náskok PSG stále 21 bodov. Do konca súťaže zostáva odohrať ešte 16 kôl a PSG by mohlo oslavovať titul už v 31.kole.

Ligue 1 - 22. kolo:

Pariz St. Germain - Angers 5: 1 (2: 0)
Góly: 63. 66. Di Maria, 32. Ibrahimovič, 40. Moura, 54. van der Wiel - 59. Capelle, 46,000 Divákov.

EA Guingamp - SC Bastia 1: 0 (0: 0)
Gól: 90. + 4 Giresse (z 11 m), ČK: 68. Ayite, 90. + 3 Cahuzac (obaja Bastia), 14,000 Divákov.

FC Nantes - Girondins Bordeaux 2: 2 (2: 0)
Góly: 1. Sigthorsson, 30. Bedoya - 84. Diabate, 90. + 1 Cana (vlastný), 25.000 Divákov.

OSC Lille - ES Troyes 1: 3 (1: 0)
Góly: 25. Boufal (z 11 m) - 77. 80. Cabot, 86. Pi, 34,000 Divákov.

Montpellier HSC - SM Caen 1: 2 (1: 1)
Góly: 23. Bensebaini - 40. Rodelin, 52. Delort, 13,000 Divákov.

OGC Nice - FC Lorient 2: 1 (2: 1)
Góly: 35. Ben Arfa, 44. Koziello - 23. Jouffre, 19.000 Divákov.