Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. okt. 2021Sabína
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Pápež František na stretnutí s mladými ľuďmi na štadińe Lokomotíva.
Pápež František na stretnutí s mladými ľuďmi na štadińe Lokomotíva.
14.09.2021 17:54 Domov
AKTUALIZOVANÉ: Pápež František odovzdal mladej generácii tri dôležité posolstvá
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2021 17:54 Domov

AKTUALIZOVANÉ: Pápež František odovzdal mladej generácii tri dôležité posolstváKOŠICE - Pápež František prišiel v utorok popoludní na stretnutie s mládežou na košickom štadióne Lokomotíva. Po prečítaní svedectiev mladých kresťanov vystúpil Svätý Otec s príhovorom, ktorý bol zároveň živou komunikáciou s prítomnými.


Aktualizované 14. septemra 18:50

 

Hlava katolíckej cirkvi vo svojom príhovore aj odpovedala na otázky, ktoré mu položili mladí v závere svojich svedectiev, ktoré predniesli. Počas neho prítomným položil niekoľko otázok a mladí hlasne odpovedali. Mladej generácií odkázal, aby domov prinášali radosť.

 

 

Malichernosti ľudí neurobia šťastnými
Pápež František v úvode príhovoru poukázal na to, že láska je najväčším snom v živote, ale nie lacným a ľahkým. V tomto smere sú podľa neho potrebné nové oči, ktoré sa nenechajú oklamať vzhľadom. „Priatelia, nebanalizujme lásku, pretože láska nie je len emócia a cit,“ povedal. Láska podľa jeho slov ani neznamená mať všetko a hneď, ale je vernosťou, darom a zodpovednosťou. Skutočnou originalitou a revolúciou je podľa neho oslobodiť sa od kultúry provizórnosti.

Mladých Svätý Otec poprosil, aby nenechali svoje dni plynúť ako epizódy v telenovele. „Keď snívate o láske, neverte v špeciálne efekty, ale v to, že každý z vás je výnimočný. Každý je darom a môže zo života urobiť dar. Ostatní, spoločnosť, chudobní na vás čakajú. Snívajte o kráse, ktorá presahuje vzhľad,“ povedal.

 

 

Ďalej ich pozval, aby snívali bez strachu o založení rodiny, o dávaní života a výchove detí a prežití svojho života s iným človekom, a tiež, aby sa nehanbili za svoje slabosti. „Sny, ktoré máme, nám hovoria o živote, po ktorom túžime. Veľké sny nie sú silné auto, módne oblečenie, ani dovolenka,“ uviedol. Vystríhal tiež pred tými, ktorí predávajú ilúzie, označil ich za manipulátorov šťastia.

 

Pesimizmus je záhuba
Pápež tiež mládeži poradil, aby nezabúdali na svoje korene a nachádzali si čas na starých rodičov. Za nebezpečenstvo označil súčasný život bez koreňov aj virtuálnosť, ktorú ponúka internet. Vystríhal tiež pred „fantazírovaním v prázdne“. Mladých poprosil, aby sa nenechali ovládnuť smútkom a nestali sa pesimistami.

 

 

„Pesimizmus nás nakazí horkosťou a staneme sa starými, aj keď sme mladí,“ skonštatoval. V závere príhovoru vyzval všetkých na štadióne, aby sa za neho nezabudli modliť. Potom sa im po slovensky za to poďakoval. S mladými sa pomodlil Otčenáš a všetkým udelil svoje požehnanie.

 

Dojímavé svedectvá  

Na podujatí Svätého Otca privítalo viac ako 20 000 prevažne mladých ľudí, nechýbali však ani staršie generácie. Hlava katolíckej cirkvi prešla cez zaplnený štadión v papamobile, z ktorého zdravila účastníkov. Program stretnutia tvorili svedectvá mladých, dialóg so Svätým Otcom a jeho príhovor. Hymnou je skladba Zdvíhajme svet.

 

 

Brány štadióna otvorili pre účastníkov stretnutia už o 8:00 hodine. Dopoludnia sa konala svätá omša, ktorú celebroval kardinál Dominik Duka, pražský arcibiskup. Jeden z nasledujúcich blokov bol venovaný Anne Kolesárovej, ktorú na tomto štadióne blahorečili pred troma rokmi.

 

Stretnutie je prioritne určené pre mladých vo veku od 15 do 30 rokov, v dave však bolo aj množstvo starších ľudí. Účastníci, ktorých je približne 21 000, museli prejsť bezpečnostnými kontrolami. Na štadióne boli rozmiestnení na trávnatej ploche a v sektoroch po obvode s miestami na sedenie.

 

Pápež v utorok navštívil aj Prešov, kde odslúžil liturgiu sv. Jána Zlatoústeho, a v Košiciach sa na sídlisku Luník IX. stretol s rómskou komunitou. Z Košíc zamieri podvečer letecky späť do Bratislavy.

 

Prečítajte si tiež: AKTUALIZOVANÉ: Pápež František zožal obrovský potlesk pri príchode na Luník IX.!

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky KZ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok