Pánik asistoval, Gáborík sa vrátil do akcie po zranení

NETKY.SK • 6 Marec 2018, 07:32 • 2 min

EDMONTON - Slovenský útočník Richard Pánik si pripísal asistenciu, hokejisti Arizony Coyotes však podľahli domácemu Edmontonu Oilers s Andrejom Sekerom 3:4 po predĺžení v pondelkovom stretnutí severoamerickej NHL. Pre 27-ročného krídelníka to bol 22. bod v sezóne a šiesty v drese "kojotov". Pánik odohral 13:28 min a prihral na gól Christianovi Dvorakovi, ktorý znížil na priebežných 2:3. Sekera absolvoval v drese víťazného tímu 15:22 min a pripísal si jeden plusový bod. O triumfe Edmontonu po troch nezdaroch rozhodol v 50. sekunde predĺženia Oscar Klefbom.

"Je to pre nás veľké víťazstvo, ale musíme sa naučiť rozhodovať zápasy skôr. Už sme mali takéto stretnutia, keď sme viedli o dva góly, ale nedokázali sme to udržať," povedal podľa nhl.com Klefbom. "Hrali sme dobre. V prvej tretine sme mali šesť alebo sedem minút, ktoré sa mi nepáčili, ale potom sme znovu bojovali. Mali sme šancu uspieť a bol to dobrý duel," skonštatoval tréner Arizony Rick Tocchet.

Do zostavy Ottawy Senators sa vrátil po dvojzápasovej absencii spôsobenej zranením skúsený útočník Marián Gáborík a tím z hlavného mesta Kanady triumfoval na ľade Dallasu Stars 3:2 po predĺžení. Tridsaťšesťročný krídelník korčuľoval vo štvrtom útoku a na ľade bol 10:11 min. Senátori boli blízko k víťazstvu v riadnom hracom čase, ale minútu pred záverečnou sirénou tretej tretiny vyrovnal Tyler Seguin. Úspech hostí stanovil v predĺžení švédsky kapitán Erik Karlsson.

"Erik bol vynikajúci, takisto i náš brankár Craig Anderson. Keď hrajú naši najlepší hráči tak ako vedia, celý tím hrá dobre," zhodnotil kouč Ottawy Guy Boucher. "Asi sme zabudli, že hráme v NHL, kde majú kvalitu všetky mužstvá. Vyzeralo to, ako by sme si šetrili energiu na ďalší zápas, tak snáď v ňom budeme 'lietať' po ľade," hneval sa Seguin.

Jaroslav Halák zastavil 19 z 23 striel domácich hráčov Vanouveru Canucks, hokejisti NY Islanders aj tak prehrali 3:4 po predĺžení. Hostia viedli v 23. min 2:0, ale Vancouver otočil stav vo svoj prospech a duel poslal do predĺženia 64 sekúnd pred koncom zápasu Jordan Eberle. Strojcom triumfu "kosatiek" bol dvojgólový Brendan Leipsic, autor víťazného zásahu, okrem toho získal aj ďalší bod za asistenciu. "Ostrovania" natiahli sériu nezdarov už na sedem zápasov.

Dvojnásobný obhajca Pittsburgh zdolal doma Calgary 4:3 po predĺžení aj vďaka gólu a dvom asistenciám Jevgenija Malkina. Ruský útočník má v prebiehajúcej sezóne na konte 81 bodov a 80-bodovú hranicu v sezóne prekonal už po piaty raz. V klubových štatistikách sa dostal pred Rona Francisa, ktorý ich mal na konte štyri. Jaromír Jágr a Sidney Crosby dosiahli osem 80-bodových sezón, Mario Lemieux jedenásť.

Sumáre NHL - pondelok:

Pittsburgh - Calgary 4:3 po predĺžení (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 3. Ruhwedel (P. Kessel), 4. Malkin, 38. Letang (Malkin, Hagelin), 63. J. Schultz (P. Kessel, Malkin) - 7. Giordano (Brouwer, Stajan), 11. Backlund (Frolík, Hamonic), 40. Brouwer (Brodie, J. Gaudreau)

Buffalo - Toronto 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Góly: 2. S. Reinhart (Ristolainen, Okposo), 4. Pominville (Ristolainen, Johan Larsson), 34. Girgensons (S. Reinhart, R. O'Reilly), 36. R. O'Reilly, 50. Johan Larsson (Pominville, Nolan) - 20. Komarov (W. Nylander, Marleau), 31. Komarov (M. Martin, N. Zajcev), 58. Marner (C. Carrick, Rielly)

Dallas - Ottawa 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 5. Seguin (J. Klingberg, A. Radulov), 59. Seguin (Janmark, Hamhuis) - 40. Hoffman (Mark Stone, Duchene), 47. Duchene (E. Karlsson), 63. E. Karlsson (B. Ryan)
Marián Gáborík (Ottawa) 10:11 min

Edmonton - Arizona 4:3 po predĺžení (3:1, 0:0, 0:2, -1:0)
Góly: 9. Khaira (R. Strome), 14. Lucic (Draisaitl, Benning), 18. Puljujärvi (Nugent-Hopkins), 61. Klefbom (McDavid, Draisaitl) - 4. Demers (Ekman-Larsson, Stepan), 52. Dvorak (PÁNIK), 56. Hjalmarsson
Andrej Sekera (Edmonton) 15:22 min, +1, 2 "hity", zablokoval 1 strelu súpera
Richard Pánik (Arizona) 13:28 min, 0+1, 1 strela na bránku, 1 "hit"

Vancouver - New York Islanders 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 35. Leipsic (Virtanen, B. Horvat), 36. Archibald (z trest. strieľania), 51. Virtanen (Leipsic), 63. Leipsic - 10. Josh Bailey (A. Lee, Leddy), 23. Tavares (Hickey, Barzal), 59. Eberle (Tavares, Barzal)
Jaroslav Halák (New York Islanders) odchytal celý zápas a zastavil 19 z 23 striel súpera (82,60 % úspešnosť zákrokov)