Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
14.02.2022 11:00 Koronavirus
Pálčivá téma: Je lepšie prekonanie covidu bez očkovania alebo očkovanie bez prekonania?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.02.2022 11:00 Koronavirus

Pálčivá téma: Je lepšie prekonanie covidu bez očkovania alebo očkovanie bez prekonania?Očkovanie proti covidu rozdelilo spoločnosť a dva tábory. Európska spoločnosť pre klinickú mikrobiológiu a infekčné choroby oznámila výsledky rozsiahleho výskumu, ktoré však hovoria v neprospech očkovania proti vírusu SARS-CoV-2.


Štúdia dokázala, že protilátky fungujú najlepšie po prekonaní infekcie Covid, nie po očkovaní. Odborníci avizovali, že podrobná analýza a výsledky výskumu budú prezentované v apríli na konferencii v Lisabone. Tento prelomový výskum, vedený Dr. Carmitom Cohenom z izraelského Sheba Medical,  môže vysvetliť, prečo sú prekonaní lepšie chránení ako tí, ktorí boli iba zaočkovaní.

 

 

Zatiaľ čo ochrana pred opätovnou infekciou trvá u pacientov vyliečených zo SARS-CoV-2 dlhý čas, zaočkovaných chráni približne šesť mesiacov po očkovaní. V tejto štúdii autori analyzovali humorálnu (protilátkami indukovanú) imunitnú odpoveď u jedincov, ktorí sa zotavili z COVID-19, ale neboli zaočkovaní v priebehu nasledujúceho roka, a porovnávali ju s tými, ktorí dostali dve dávky vakcíny Pfizer bez predchádzajúceho prekonania.

 

Štúdia od 25. marca 2020 do 25. novembra 2020 zahŕňala predtým infikovaných-neočkovaných a dvakrát očkovaných-nikdy infikovaných jedincov a skončila v apríli 2021 tesne predtým, ako delta variant dorazil do Izraela. Tí, ktorí boli predtým infikovaní v tejto štúdii, boli infikovaní pôvodnými a alfa variantmi (a niektorými prípadmi beta) SARS-CoV-2, hoci nie je známe, ktorým variantom.

 

 

Výskumníci sledovali 130 pacientov s diagnózou SARS-COV-2 pomocou testovania PCR. Títo pacienti neboli očkovaní a zostali neočkovaní počas celej štúdie. Žiadny z týchto pacientov nebol reinfikovaný počas obdobia štúdie. Zbierali sa údaje o akútnych (počas infekcie a bezprostredne po nej), ako aj o dlhodobých (po 6 týždňoch) symptómoch. Porovnali anti-spike proteín IgG a neutralizačné protilátky týchto 130 uzdravených pacientov s vekom 402 a indexom telesnej hmotnosti (BMI), čo zodpovedá jednotlivcom, ktorí boli dvakrát očkovaní vakcínou Pfizer, ale ktorí nikdy nemali COVID-19. Títo dvojito očkovaní pacienti tiež zostali neinfikovaní počas obdobia štúdie; v tomto čase (druhý štvrťrok 2021) sa však v Izraeli začali objavovať dôkazy o dvojitom očkovaní, neprekonaní zdravotnícki pracovníci dostali covid približne šesť mesiacov po druhej dávke, zatiaľ čo predtým infikovaní jedinci, ktorí neboli očkovaní, neboli opätovne nakazení. Cieľom tejto štúdie bolo zistiť prečo.

 

 

„Tento rozdiel by mohol vysvetľovať, prečo osoby, ktoré prekonali ochorenie, sú podľa všetkého pred ďalšou infekciou chránené lepšie ako osoby, ktoré boli iba očkované,“ uviedol autor štúdie doktor Carmit Cohen z Lekárskeho centra Šeba v Ramat Gan.

 

„Kým počet protilátok sa znižuje s časom u osôb, ktoré prekonali COVID-19 (ale neboli nikdy očkované) aj u vakcinovaných (ktorí ale nikdy neprekonali ochorenie), kvalita protilátok sa zvyšuje iba u osôb, ktoré prekonali ochorenie, vôbec nie u osôb, ktoré boli očkované,“ tvrdí doktor Cohen.

 

Prečítajte si: Ostrá kritika na adresu farmaceutických firiem: Ľudsko-právna katastrofa!reklama


Zdroj: eurekalert.org/ israel21c.org/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
BANNER_13_REPLACE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok