Pád slovenského horolezca vo Vysokých Tatrách sa skončil tragicky
VYSOKÉ TATRY - Horským záchranárom nahlásili vo štvrtok v poobedňajších hodinách náhodní svedkovia pád kamennej lavíny v južnej stene Vysokej vo Vysokých Tatrách, v ktorej sa mala nachádzať jedna osoba.
Ako na svojej webovej stránke informuje Horská záchranná služba (HZS), svedkovia boli na vrchole spomínaného štítu, takže viac informácií poskytnúť nevedeli. Záchranári okamžite požiadali o súčinnosť posádku leteckých záchranárov, ktorá zobrala v Starom Smokovci na palubu záchranára HZS a následne smerovali k postihnutému.
Medzitým sa svedkom podarilo zostúpiť k horolezcovi, ktorý nejavil známky života, a okamžite zahájili laickú resuscitáciu. S pomocou palubného navijaka na miesto vysadili lekára leteckých záchranárov a tiež horského záchranára.
"Žiaľ, postihnutý pri páde utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Telo nebohého 46-ročného Slováka bolo následne transportované do márnice v Starom Smokovci, kde ho záchranári HZS odovzdali príslušníkom Policajného zboru SR a pohrebnej službe," konštatuje sa na stránke.
Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš
účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.
Zdroj: TASR
Foto: Pixabay
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk