Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
18.12.2012 12:29 Politika
P. Hrušovský žiada odsúdiť amnestie V. Mečiara ako nemorálne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.12.2012 12:29 Politika

P. Hrušovský žiada odsúdiť amnestie V. Mečiara ako nemorálneP. Hrušovský žiada odsúdiť amnestie V.


Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský navrhuje, aby NR SR prijala vyhlásenie k amnestiám udeleným vtedajším premiérom a zastupujúcim prezidentom Vladimírom Mečiarom týkajúcich sa zavlečenia Michala Kováča ml. a zmareného referenda. Vo vyhlásení má parlament konštatovať, že to boli nemorálne a bezprecedentné rozhodnutia nezodpovedajúce princípom právnej istoty a spravodlivosti. V texte tiež má byť, že prijatie týchto amnestií zabránilo objasniť, vyšetriť a potrestať všetkých tých, ktorí tento hanebný čin zavlečenia prezidentovho syna a občana SR mimo územia SR zosnovali a uskutočnili.

Hrušovský zároveň v rozprave k Správe o základných otázkach justície povedal, že kauza zavlečenia prezidentovho syna zanechala na slovenskej novodobej histórii zlú stopu, ktorej sme povinní sa zbaviť za akýchkoľvek okolností a vynaložiť na to všetko úsilie. "Ten skutok sa stal, Kováčovi syna uniesli. Nestrkajme hlavu do piesku," vyzýval poslancov. Hrušovský sa pýtal, že či je vôbec možné, aby politici tento stav aj ďalej tolerovali. "Urobme všetko preto, aby sme sa zbavili tejto traumy z minulosti,"apeloval.

Pavol Hrušovský tiež poukázal na prechod Štefana Harabina z pozície ministra spravodlivosti na čelo Najvyššieho súdu SR. "Je to normálne, takáto personálna politika? Je normálne, že tento človek mal kontakty s mafiánom? Myslí si pán minister, že je to v poriadku? Pán Harabin je viac ako mesiac PN. Ľudsky mu prajem skoré uzdravenie, ale ako je možné, že tento človek bráni tomu, aby mal zvoleného svojho zástupcu? Je to normálny stav? Ja si myslím, že nie," zdôraznil.

Expredseda parlamentu tiež nepovažuje za normálne, ak SR nemá dva roky generálneho prokurátora. "Ak má prezident Ivan Gašparovič dôvody na nevymenovanie Jozefa Čentéša, nech nám ich oznámi," obrátil sa na hlavu štátu Hrušovský.

Poslancov vládneho Smeru-SD požiadal, aby sa nenechali opojiť mocou. Podľa jeho slov by totiž oblasť justície mala byť tou, ktorá ide naprieč všetkými politickými stranami. "Otázka vymožiteľnosti práva je aj o charaktere štátu," zdôraznil Hrušovský. Samotná správa ministra spravodlivosti Tomáša Boreca (nominant Smeru-SD) je podľa neho poznačená dobou, okolnosťami a rýchlosťou, za akých vznikala. "Považujem ju len za formálne splnenie si vašej povinnosti," odkázal ministrovi.

Zdroj: TASR


reklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok