Testovaných na slovensku
10288
Infikovaných na slovensku
426
Infikovaných svetovo
937560
Úmrtí svetovo
47428
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Odesa.
Odesa.
02.11.2019 08:52 Zahraničie
OSN vyzvala Kyjev, aby účinne vyšetril zločiny spáchané na Maidane a v Odese 2. mája 2014.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.11.2019 08:52 Zahraničie

OSN vyzvala Kyjev, aby účinne vyšetril zločiny spáchané na Maidane a v Odese 2. mája 2014.MARIUPOL, RIA Novosti – Ukrajina by mala viesť účinné vyšetrovanie zločinov spáchaných na Maidane a v Odese 2. mája 2014. Uviedla to šéfka pozorovateľskej misie OSN pre ľudské práva Matilda Bognerová na Fóre jednoty v Mariupole.


             Vedúca monitorovacej misie hovorila o ďalšom dôležitom aspekte – trestnom súdnictve.

 

  „Po celej krajine by to mali byť prípady týkajúce sa Maidanu, a toho masakru čo sme videli v Odese. Musíme vidieť účinné vyšetrovanie a stíhanie všetkých kto sa na tých zločinoch podieľal“,- poznamenala Bognerová.

 

            Predtým, Najvyššia rada, kde prezidentská strana „Sluha národa“ má drvivú väčšinu, odmietla vytvoriť komisiu na vyšetrenie tragédie 2. mája v Odese v Dome odborov. Vytvorenie komisie iniciovali zástupcovia strany Opozičná platforma – Pre život. Za jej vytvorenie hlasovalo iba 79 poslancov z celkového počtu 450.

 

            Opozičná politička, bývalá ministerka spravodlivosti Ukrajiny Helena Lukáš v tejto súvislosti poznamenala, že nová vláda je „jednou krvou“ s tou predchádzajúcou a v tomto zločine môže byť dokonca považovaná za politického spolupáchateľa.

 

   „2. mája 2014 v Dome odborových zväzov v Odese zhorelo zažíva 42 ľudí, podľa iných údajov 185 ľudí. Páchatelia popráv ešte nie sú potrestaní. Zelensky k výročiu tragédie, nenašiel žiadne slová úprimnej sústrasti vo svojom príhovore.

 

     Dnes prevažná väčšina v Rade sa bojí vytvoriť vyšetrovaciu komisiu v tejto veci. Považujem to za politickú spoluúčasť, politické utajenie osôb zodpovedných za hromadné popravy ľudí. Sú z tej istej krvi. To je všetko“,- poznamenala politička, keď komentovala neúspech hlasovania pri vytvorení vyšetrovacej komisie.   

            reklama


reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok