Oslabený Real remizoval vo Valencii 2:2

NETKY.SK • 4 Január 2016, 07:38 • 2 min

MADRID - V úvodnom nedeľňajšom zápase 18. kola španielskej futbalovej Primery division remizovalo Rayo Vallecano doma s Realom Sociedad San Sebastian 2:2. Rayo Vallecano tak bodovalo po šnúre piatich prehratých zápasov, keď naposledy si jeden bod pripísalo na svoje konto 21. novembra po remíze v 12. kole s Getafe 1:1.

Po sérii piatich zápasoch bez prehry podľahla FC Sevilla na ihrisku Granady 1:2. Druhý sevillský klub Betis prehral na vlastnom trávniku s Eibarom 0:4. Villarreal natiahol víťaznú šnúru na päť zápasov, keď vyhral na ihrisku Deportivo La Coruna 2:1. Víťazný gól streli v 4. minúte nadstaveného času z pokutového kopu Bruno. Pre La Corunu to bola len tretia prehra v aktuálnej sezóne La Ligy.

Athletic Bilbao na svojom štadióne remizovalo s Las Palmasom 2:2, keď za hostí vyrovnával na konečný stav v 82. min Dominguez Tanausu.

Real Madrid nevyužil šancu dostať sa na druhú priečku tabuľky pred Barcelonu, keď v nedeľu remizoval na ihrisku Valencie 2:2. Hostia išli do vedenia v 16. minúte zásluhou Karima Benzemu, no tesne pred polčasom vyrovnal z jedenástky Daniel Parejo. Real prišiel v 68. minúte o vylúčeného Matea Kovačiča, no napriek tomu sa v 82. opäť dostal do vedenia, keď sa presadil Gareth Bale. O minútu neskôr však stanovil konečné skóre stretnutia Alcacer.

sumáre - 18. kolo:

Rayo Vallecano - Real Sociedad 2:2 (1:1)

Góly: 15. Llorente, 51. Jozabed - 27. Elustondo, 63. Bruma, 10.756 divákov.

Granada - FC Sevilla 2:1 (2:1)

Góly: 17. Success, 37. Penaranda - 45.+1 Vitolo. ČK: 86. Rami (Sevilla). 13.469 divákov.

Betis Sevilla - Eibar 0:4 (0:2)

Góly: 3. Capa, 17. Keko, 71. Gonzalez, 82. Baston. 33.609 divákov.

Athletic Bilbao - Las Palmas 2:2 (1:0)

Góly: 17. (z pok. kopu) Aduriz), 67. Williams - 62. Goméz, 82. Tanausu. 41.474 divákov.

Deportivo La Coruna - Villarreal 1:2 (0:1)

Góly: 48. Alberto - 36., 90.+4 (z pok. kopu) Bruno. 23.815 divákov

Valencia - Real Madrid 2:2 (1:1)

Góly: 45.+1 Parejo (z 11m), 83. Alcacer - 16. Benzema, 82. Bale, ČK: 68. Kovačič, 42.000 divákov.