Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. feb. 2021Frederik
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia z miesta v Sýrii, kde prebiehali aj početné archeologické výskumy.
Ilustračná fotografia z miesta v Sýrii, kde prebiehali aj početné archeologické výskumy.
28.10.2020 13:10 Domov
NAKA zadržala oligarchu Zoroslava K.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.10.2020 13:10 Domov

NAKA zadržala oligarchu Zoroslava K.BRATISLAVA - Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala viacero osôb z prostredia súdov v akcii Víchrica.


Podľa medializovaných informácií bol zadržaný Zoroslav K., bývalá podpredsedníčku Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila U., bývalá podpredsedníčka Okresného súdu Bratislava I Katarína B., sudkyňa Okresného súdu Bratislava I Otília D. a sudca NS Jozef K. Zadržaní boli prevezení na nitriansku expozitúru NAKA. Podľa hovorcu Prezídia Policajného zboru Michala Slivku ide o akciu s krycím názvom Víchrica. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovacie úkony, bližšie informácie nie je možné poskytnúť,” dodal Slivka.


Aj pomáhal

Dôležité je rešpektovať aj prezumpciu neviny. Zoroslava K. zadržali, no to však neznamená, že ho aj odsúdili. Tento podnikateľ okrem negatívnych informácií, ktorých bolo o ňom publikovaných mnoho, urobil aj pozitívne veci. Napríklad prispel k obnove kultúrneho dedičstva na Slovensku, no financoval aj archeologické výskumy v krajinách ako Sýrii či Guatemala. Pomáhal aj rozvoju slovenského športu. Napríklad, ako píšu Hospodárske noviny, sponzoroval cez HTC Holding aj olympijského víťaza Michala Martikána.

 

Rekonštruoval kaštieľ

V prípade Zoroslava K. ide o vplyvného konkurzného právnika z Bratislavy. Podľa medializovaných informácií mal mať veľkú moc na súdoch. Ide o jedného z najvplyvnejších podnikateľov a právnikov na Slovensku. Okrem podnikateľskej činnosti sa venoval aj iným oblastiam, napríklad rekonštrukcii ruiny kaštieľa v Tonkovciach. Síce z neho urobil honosné rodinné sídlo, ktoré neskôr previedol na syna, no pomohol tak zachrániť pamiatku kultúrneho dedičstva.

 

Skvost

"Kedysi sa nazýval Pálffyho palácom a bol skutočným skvostom medzi slovenskými panskými rezidenciami. Nečudo, veď ho vlastnili šľachtické rody patriace k najvýznamnejším v Uhorsku (okrem Pálffyovcov napríklad Erdödyovci)," uvádza portál vypadni.sk.

 

 

Rozpredával

55-ročný Zoroslav K. sa pred časom pre Plus 7 dní na otázku, prečo rozpredáva svoje firmy, vyjadril nasledovne: „Mám už svoje roky a tomu zodpovedajúce zdravotné problémy. Tak chcem urobiť rozdelenie majetku a to čím skôr,“ povedal. 

 

Podnikanie

Na syna previedol aj ďalšie nehnuteľnosti pri Bratislave. Ako uvádza Plus 7 dní pôvodom Trnavčan je absolventom práva, neskôr sa venoval najmä konkurznému právu. No právnickú kariéru už ukončil, aby sa mohol viac venovať podnikateľským aktivitám. Napríklad bol spolumajiteľom obchodného centra v Bratislave.

 

Aj traktory

Okrem iného vlastnil aj podiel v strojárskej HTC Holding, ktorá okrem iného vyrába traktory Zetor v Brne. Podnikal aj v oblasti potravinárskej výroby – napríklad venoval aj aj výrobe a predaju vína a mal podiely aj v Bryndziarni a syrárni. No načrel aj do cestovného ruchu, keď bol spoluvlastníkom kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash / YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok