Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. mar. 2023Gabriel
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
31.01.2019 13:00 Domov
OLO zdôrazňuje povinnosti občanov i správcov pri nakladaní s odpadom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.01.2019 13:00 Domov

OLO zdôrazňuje povinnosti občanov i správcov pri nakladaní s odpadomBRATISLAVA - Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) upozorňuje obyvateľov na ich povinnosti v súvislosti s čistotou kontajnerových stojísk. Práve tí sú spolu s užívateľmi nebytových priestorov a správcami nehnuteľností zodpovední za čistotu stanovísk zberných nádob. Na jeden z častých problémov upozorňuje kampaňou Odpad nepatrí ku kontajnerom


Každý obyvateľ má povinnosť ukladať odpad do zberných nádob na to určených, a to tak, aby sa dali uzavrieť a aby odpad z nich nevypadával. Na správcovi zasa je, aby zabezpečil dostatočné množstvo zberných nádob, aby bol odpad dostatočne často odvážaný a aby bolo stanovište čisté.

 

"Ukladanie odpadu mimo zberných nádob je zakázané a je priestupkom na úseku odpadového hospodárstva. Smetiari nie sú povinní automaticky upratovať odpad okolo zberných nádob," podotkla hovorkyňa spoločnosti Beáta Humeniková.

 

 

OLO tiež upozorňuje, aby obyvatelia do zberných nádob hádzali len odpad, ktorý do nich patrí. Zelená - sklo, žltá - plasty, kovové modrá - paier. Kartónové škatule, plastové fľaše či obaly je potrebné pred vyhodením do nádoby zošliapnuť, aby nezaberali veľa miesta. Do čiernej nádoby patrí zmesový komunálny odpad. Zakázané je do ktorejkoľvek z nádob umiestňovať akýkoľvek horľavý a nebezpečný odpad.

 

 

Rovnako tak objemný odpad, ako napríklad nábytok, matrace, elektronika či stavebný odpad, nepatrí k zberným nádobám. Tento odpad je potrebné odovzdať do zberného dvora, možnosťou tiež je objednanie si veľkokapacitného kontajnera alebo služby OLO taxi, teda mobilného zberného dvora. Posledná spomínaná služba je však spoplatnená sumou 25 eur, pričom váha odpadu musí byť do troch ton. Elektroodpad je zasa možné odovzdať aj priamo distribútorovi elektrozariadenia či v rámci oddeleného zberu organizovaného výrobcom takýchto zariadení.

 

 

V horších prípadoch sa stáva, že ešte v ten deň, ako zamestnanci odvezú odpad, sú zberné nádoby znova preplnené a ich okolie znečistené. V takomto prípade OLO radí, aby sa stanovište uzamkýnalo a bolo tak prístupné len pre obyvateľov bytového domu, ku ktorému patrí.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LĆ

Foto:  TASR, Pixabay, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok