Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Čierna skládka v Jasove.
Čierna skládka v Jasove.
07.02.2019 16:26 Domov
Odstránenie čiernej skládky má pomôcť ľuďom aj prírode
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.02.2019 16:26 Domov

Odstránenie čiernej skládky má pomôcť ľuďom aj prírodeJASOV – Na sanáciu nelegálnej skládky získala koncom minulého roka obec Jasov v okrese Košice - okolie nenávratný finančný príspevok vo výške približne 50.000 eur.


Ako potvrdil starosta Marián Dzurik, v projekte bývalého vedenia obce pokračujú, aktuálne pripravujú podklady potrebné na vyhlásenie verejného obstarávania.

 

Takzvaná čierna skládka je podľa odborného radcu starostu Tibora Horvátha dlhodobým problémom. "Nachádza sa na okraji obce, z cesty ju nevidieť. Je to blízko rómskych obydlí," povedal s tým, že situácia sa pomaly stabilizuje a odpad nepribúda.

 

 

"Keď sa odstráni, budeme pokračovať v tom, aby sme dosiahli 100-percentnú udržateľnosť. Postupnými opatreniami sa nám to darí už aj teraz. Pribudli ďalší pracovníci na aktivačných prácach, starosta tiež navýšil počet veľkokapacitných kontajnerov a pomáha aj mestská občianska hliadka, ktorá situáciu nielen monitoruje, ale robí aj osvetu," vysvetlil.

 

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu hlavnej aktivity projektu z eurofondov predstavujú sumu 52.677,48 eura, spoluúčasť obce tvorí päť percent.

 

Cieľom je zvýšiť počet rómskych domácností s prístupom k zlepšeným podmienkam bývania, ako aj eliminovať nepriaznivé vplyvy nelegálnej skládky odpadu na životné prostredie a následne aj zdravotný stav občanov žijúcich v jej okolí.

 

Podľa projektu by sa mali zlepšiť podmienky bývania prostredníctvom spomínanej sanácie 1760 obyvateľom marginalizovanej rómskej komunity.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR, netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok