Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.03.2018 09:17 Ekonomika
Odklad daňového priznania nemusí SZČO hlásiť Sociálnej poisťovni
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.03.2018 09:17 Ekonomika

Odklad daňového priznania nemusí SZČO hlásiť Sociálnej poisťovniBRATISLAVA - Samostatne zárobkovo činné osoby, ktoré majú predĺženú lehotu na podanie daňového priznania za rok 2017, nie sú povinné túto skutočnosť oznamovať Sociálnej poisťovni.


Poistné v rovnakej výške ako doteraz, ktoré je určené z vymeriavacieho základu na základe daňového priznania za rok 2016, budú platiť až do 30. septembra 2018, pričom prípadné finančné rozdiely sa nijakým spôsobom nebudú vyrovnávať.

 

Ak samostatne zárobkovo činnej osobe s predĺženou lehotou na podanie daňového priznania vznikne povinné nemocenské poistenie a povinné dôchodkové poistenie, poistné z novourčenej sumy bude platiť od 1. októbra 2018 so splatnosťou do 8. novembra 2018.

 

"Samostatne zárobkovo činnej osobe, ktorá má predĺženú lehotu na podanie daňového priznania za rok 2017, vznikne povinné nemocenské poistenie a povinné dôchodkové poistenie od 1. októbra 2018. Je jedno či má predĺženú lehotu na podanie daňového priznania do 30. júna alebo do 30. septembra 2018, ak jej príjem z podnikania a z inej samostatne zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu alebo výnos súvisiaci s podnikaním a s inou samostatnou zárobkovou činnosťou za rok 2017 je vyšší ako 12-násobok minimálneho vymeriavacieho základu, ktorý je 5472 eur," radí Peter Višváder, hovorca poisťovne.

 

Vznik a zánik povinného poistenia, vymeriavací základ a výšku poistného oznámi Sociálna poisťovňa aj samostatne zárobkovo činnej osobe s predĺženou lehotou na podanie daňového priznania.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok