Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. jan. 2021Gejza
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.06.2020 06:57 Zaujímavosti
Ocitol sa nahý na štadióne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.06.2020 06:57 Zaujímavosti

Ocitol sa nahý na štadióneBola to skúsenosť, ktorá ho zmenila.


Niekedy sa to sníva a niekedy nie
Vraj je to krutý sen, ktorý sa niekomu zriedka, inému pričasto, opakuje v stave nočnej nevedomosti. Mladé dievča kráča do školy, a keď sa konečne ocitne v triede, odrazu zistí, že je nahé. Staršiemu mužovi chýbajú nohavice a to pred zrakom každého, kto cestuje rovnakým autobusom a, samozrejme, v rovnakom čase. Našťastie, väčšinou sa prebudí, a s odľahčením si nahlas pripomína, že sa to nestalo naozaj a pre lepší pocit, zvýšenie istoty a vyvolanie úsmevu, si prebudený aj skontroluje, či je jeho telo zahalené v oblečení.


V jeho prípade to bolo iné. Nesnívalo sa mu to.

 

 

Misionár ako sa patrí
Bol to misionár, ktorého práca potvrdzovala existenciu Boha a to s dennou pravidelnosťou. Jeho srdce bilo pre svet, obzvlášť však pre Afriku. Boh ho tam natoľko viedol, že len čo sa po krajine rozchýrila jeho prítomnosť, celý štadión sa zaplnil vo vzrušenom očakávaní. Vopred nik nevedel, čo sa udeje, ale predpokladalo sa, že to bude niečo neuveriteľné, čo sa oplatí vidieť a zažiť.

 

Len tak
Jedno také zhromaždenie prebiehalo a misionár do mikrofónu prehováral k zúčastneným. Štadión, bol ako inak, na prasknutie. Len tak, z ničoho nič, sa tam dostavil aj istý muž. Nebolo by na tom nič čudné, veď muži tam chodievali a počúvali, tento ale vyčnieval. Zastavil sa tam celkom nahý.

 

 

Choroba
Misionár o jeho príchode netušil, nemohol mať, prirodzene, prehľad o tom, kto sa kedy a kam postavil. V polovici kázne však Boh zasiahol a zmenil pôvodný plán. Misionár tak, na Boží pokyn, povedal to, čo malo byť povedané a bez toho, aby si bol čohokoľvek vedomý, adresoval to nahému mužovi.

 


Zvláštny a navyše neoblečený prišelec bol psychicky chorý. Nahota nebola pre neho nič neobvyklé, neumýval sa, nebýval v príbytku. Keď však k nemu prenikla kázeň, zrazu úplne precitol. Zo sekundy na sekundu ho Boh vyliečil. Nielenže získal muž vieru, ale sa aj započal jeho obyčajný ľudský život. Umyl sa, obliekol, dal sa do fyzického poriadku. O duševnú ranu sa postaral najvyšší. Odstránil z neho aj potupu, ktorú nahota predstavovala. Okolie na neho možno nalepilo pomyselnú nálepku obsahujúcu slovo blázon, ale Boh to videl inak.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  CfaN, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok