Obrovský úspech pre slovenský šport! Chochlíková je majsterkou sveta v thajskom boxe

NETKY.SK • 11 December 2021, 15:57 • 2 min

THAJSKO – Slovenská bojovníčka Monika Chochlíková si z majstrovstiev sveta v thajskom boxe asociácie IFMA odnáša zlatú medailu. Za sebou nechala štyri skúsené súperky.

Členka Vojenského športového centra Dukla triumfovala v elitnej divízii do 51 kg a pre Slovensko získala ten najcennejší kov. Na turnaji postupne prešla cez protivníčky zo Švédska, Ruska a Thajska, vo finále na ňu čakala Yaren Kan z Turecka

Zástupkyňa Victory Gym Trenčín pôsobila počas duelu aktívnejšie a súperku prakticky k ničomu nepustila, rozhodcovia jej teda po troch kolách pripísali výhru na body v pomere 30:27. Už pred finálovým duelom si navyše zabezpečila miestenku na Svetové hry 2022 v americkom Birminghame.

Dvadsaťpäťročná Chochlíková sa stala historicky prvou Slovenkou, ktorá triumfovala na svetovom šampionáte IFMA, navyše sa jej podaril husársky kúsok, keďže je majsterkou sveta a Európy v dvoch športoch – thajskom boxe a kickboxe. V auguste tohto roka získala doma v Trenčíne prestížny titul organizácie WMC, ktorý je najvyšším ocenením v thajskom boxe a pred ňou ho spomedzi slovenských športovcov získal len legendárny Vladimír Moravčík.

Darilo sa aj ďalším členom našej výpravy. Jozef Molnár vybojoval striebro v juniorskej kategórii 16-17 r. – 57 kg, Lenka Škundová získala bronz v kategórii U23 – 60 kg a výborne sa ukázali aj nádeje slovenského thajského boxu Adam ZávodskýLea Tanáčová. Reprezentanti absolvovali 11 zápasov s bilanciou 7 výhier a 4 prehry. Z turnaja si tak odvážame 3 medaily a najlepší výsledok v ére samostatnosti.