Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2021Vratko
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Organizácia TIS poukazuje na to, že hygienici neodpovedali na žiadosti o informácie v stanovených lehotách a požaduje preto prešetrenie celého postupu.
Organizácia TIS poukazuje na to, že hygienici neodpovedali na žiadosti o informácie v stanovených lehotách a požaduje preto prešetrenie celého postupu.
06.10.2021 12:38 Domov
Objavila sa závažná sťažnosť na Úrad verejného zdravotníctva!
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.10.2021 12:38 Domov

Objavila sa závažná sťažnosť na Úrad verejného zdravotníctva!BRATISLAVA - Transparency International Slovensko (TIS) podáva sťažnosť na Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) pre obštrukcie. Dôvodom je, že TIS sa už trištvrte roka nevie dostať k závažným informáciám, ktoré sú vo verejnom záujme. Ide o ďalší dôkaz toho, že infozákon potrebuje akútnu novelizáciu v oblasti jeho vymožiteľnosti?


TIS o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti. Objasňuje, že začiatkom roka 2021, keď bola druhá vlna pandémie v plnom prúde a cestovanie do zahraničia bolo obmedzené, požiadala ÚVZ SR o informácie týkajúce sa udelených výnimiek z reštrikcií predovšetkým pre členov vlády. Reagovali tak na opakované cesty vicepremiéra Štefana Holého do Spojeného kráľovstva. "Do dnešného dňa sme tieto údaje nedostali, pričom dve rozhodnutia ÚVZ SR už boli Ministerstvom zdravotníctva zrušené pre zmätočnosť a nedostatočné odôvodnenie."

 

 

Možno vás zaujme: Žiaci základných škôl si v triedach užijú viac slobody. Povinnosť nosiť rúško sa ruší!

Organizácia poukazuje na to, že hygienici neodpovedali na žiadosti o informácie v stanovených lehotách a požaduje preto prešetrenie celého postupu. Podľa TIS ide o ďalší dôkaz toho, že infozákon potrebuje akútnu novelizáciu v oblasti jeho vymožiteľnosti. „Hygienici, ale ani Ministerstvo zdravotníctva, nedodržiavajú zákonom stanovené lehoty na rozhodnutia. ÚVZ SR navyše úplne ignoruje právny názor odvolacieho orgánu a dvakrát po sebe nám vydal takmer totožné rozhodnutie, a to napriek usmerneniu ministerstva, ktoré žiadalo dôslednejšie odôvodnenie úvah úradu,“ uvádza TIS. TIS považuje podobné konanie úradov za účelové vyhýbanie sa odpovedi a za zdržiavaciu taktiku.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Facebook TIS/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TASR/ FreepikNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok