Obhajca Price po páde odstúpil z Rely Dakar

NETKY.SK • 5 Január 2017, 18:10 • 2 min

TUPIZA - Austrálsky motocyklista Toby Price neobháji prvenstvo na vytrvalostných púštnych pretekoch Rely Dakar 2017.

Vlaňajší suverénny víťaz svojej kategórie mal vo štvrtkovej 4. etape z argentínskeho San Salvador de Jujuy do bolívijskej Tupizy pád a skončil v opatere tímu medikov. Incident sa udial po 371 km meraného úseku, bol priebežným lídrom etapy. O odstúpení informovalo oficiálne konto Rely Dakar na facebooku.

Dvadsaťdeväťročný Price po 3. etape figuroval v celkovom hodnotení na piatej priečke, za španielskym lídrom Joanom Barredom Bortom zaostával o 16:19 min. Na tohtoročnom Dakare vyhral utorkovú druhú etapu, na prestížnych pretekoch to bolo pre neho siedme čiastkové prvenstvo. Vlani podujatie vyhral len pri svojej druhej účasti.