Obhajca FC Barcelona vyhral v Leverkusene 3:1, Lyon zdolal APOEL

NETKY.SK • 15 Február 2012, 08:21 • 2 min

Obhajca FC Barcelona vyhral v Leverkusene 3 1, Lyon zdolal APOEL - Futbal Obhajca titulu vo futbalovej Lige majstrov 2011/2012 FC Barcelona vyhral v utorňajšom prvom osemfinále na pôde bundesligového Bayeru Leverkusen 3 1 dvoma gólmi čílskeho krídelníka A

Obhajca titulu vo futbalovej Lige majstrov 2011/2012 FC Barcelona vyhral v utorňajšom prvom osemfinále na pôde bundesligového Bayeru Leverkusen 3:1 dvoma gólmi čílskeho krídelníka Alexisa Sancheza a jedným Lionela Messiho. Katalánsky gigant si tak do odvety 7. marca na Nou Campe vytvoril viac ako nádejnú východiskovú pozíciu.
      Zverenci trénera Pepa Guardiolu nastúpili v daždi bez zraneného špílmachra Xaviho Hernandeza, ktorého vyradil opuchnutý lýtkový sval. V prvom polčase hrali domáci proti úradujúcemu majstrovi La Ligy trošku ustráchane a do priestoru brány Victora Valdesa nevystrelil ani raz. Nemecký vicemajster inkasoval v 41. minúte, keď po chybe v strede ihriska Lionel Messi skvelou nahrávkou vyslal do úniku Sancheza a ten medzi nohami mladého nádejného brankára Bernda Lena otvoril skóre. Bayer začal v druhom polčase odvážnejšie a prinieslo mu to vyrovnanie, keď si na center najvyššie vyskočil cez Sancheza Michal Kadlec a hlavou vyrovnal v 52. minúte. Vzápätí sa ale opäť presadili hostia, keď po prihrávke Cesca Fabregasa opäť Sanchez vnikol do šestnástky, obišiel aj Lena a z uhla zasunul loptu do siete. V 64. minúte po hrubej chybe Sergia Busquetsa trafil domáci Castro iba do tyče španielskej brány, keď sa skvele natiahol a vyškriabal loptu Valdes. V 72. minúte predviedol skvelý individuálny únik Messi, trafil ale tiež iba tyč. Aj argentínsky útočník sa však dočkal, keď v 88. minúte dostal v páde loptu do siete po prudkej prihrávke Daniela Alvesa.
      V druhom súboji večera sa na lyonskom Stade Municipal de Gerland statočne držal cyperský nováčik vyraďovacej fázy APOEL Nikózia, ktorý s domácim favoritom Olympique hral ešte po polčase bez gólov. Cyperčania minulý rok ešte v predkole prestížnej súťaže vyradili slovenského majstra Slovan Bratislava. Lyon mal síce pomerne veľkú prevahu, dokázal ju však pretaviť vo vedúci gól až v 58. minúte, keď trafil do čierneho Alexandre Lacazette. Lyon vyhral 1:0, odveta je na programe 7. marca na Štadióne GPS v Nikózii.

1. zápasy osemfinále LM 2011/2012, utorok 14. februára:
      Bayer Leverkusen - FC Barcelona 1:3 (0:1)
      Góly: 52. Kadlec - 41. a 55. Sanchez, 88. Messi, ŽK: Schwaab, Čorluka, Castro - Alcantara, rozhodoval: Thomson (Škót.)
      zostavy:
      Bayer: Leno - Čorluka (90.+1 Da Costa), Schwaab, Friedrich, Kadlec - Reinartz, Castro, Rolfes (77. Kießling), Bender, Augusto - Schürrle (90. Bellarabi)
      Barcelona: Valdes - Daniel Alves, Puyol, Abidal, Adriano (69. Pedro Rodriguez) - Fabregas, Busquets, Mascherano, Iniesta (60. Alcantara) - Sanchez (85. Cuenca), Messi

Olympique Lyon - APOEL Nikózia 1:0 (0:0)
      Gól: 58. Lacazette, ŽK: Pinto, Marcinho (obaja APOEL), rozhodoval: Tagliavento (Tal.)
      zostavy:
      Lyon: Lloris - Reveillere, Kone, Cris, Cissokho - Gonalons, Kallström, Lacazette (58. Briand), Ederson (71. Gourcuff), Bastos - Lisandro Lopez
      APOEL: Chiotis - Poursaitides, Kaka, Jorge, Boaventura - Morais, Pinto, Charalambides (81. Manduca), Sousa (72. Marcinho), Tričkovski - Ailton (67. Solari).