Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
18.12.2017 08:16 Ekonomika
O verejné osvetlenie v Bratislave sa má ďalej starať Siemens, postup preveruje ÚVO
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.12.2017 08:16 Ekonomika

O verejné osvetlenie v Bratislave sa má ďalej starať Siemens, postup preveruje ÚVOBRATISLAVA - O verejné osvetlenie v Bratislave by sa mala v budúcom roku starať spoločnosť Siemens.


Hlavné mesto sa rozhodlo začiatkom decembra prideliť zákazku tejto firme za 1,9 milióna eur s DPH len na základe rokovacieho konania. Neuplatnilo si tak opciu na rok 2018 zo zmluvy, ktorú so Siemensom uzatvorilo taktiež priamym rokovaním ešte koncom roka 2016. Postup už preveruje Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), zároveň skúma, či mesto už so Siemensom nový kontrakt podpísalo.

 

"Úrad zároveň vydal aj rozhodnutie o predbežnom opatrení, ktorým pozastavil konanie kontrolovaného, a zároveň skúma, či už bola uzavretá zmluva s dodávateľom," spresnila hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.

 

Magistrát tvrdí, že v zmysle zákona o verejnom obstarávaní zverejnil transparentne dobrovoľné oznámenie o zámere uzavrieť zmluvu na prechodné zabezpečenie prevádzky verejného osvetlenia. "Pokiaľ nie je proces verejného obstarávania ukončený podpisom zmluvy, nie je možné poskytovať viac informácií, ako sú tie, ktoré sú takto zverejnené," uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

 

Potvrdila však, že hlavné mesto si opciu so Siemensom neuplatnilo. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal uviedol, že mesto postupuje v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní pri zabezpečení prechodného obdobia až do momentu podpísania novej zmluvy s úspešným uchádzačom. Ten má vzísť z prebiehajúcej súťaže na nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave. "Využívame iba možnosti, ktoré nám dáva zákon," povedal Nesrovnal.

 

Hlavné mesto koncom roka 2016 priamym rokovaním uzatvorilo zmluvu na dodávku komplexnej služby správy verejného osvetlenia so Siemensom na obdobie jedného roka s možnosťou opcie na ďalších 12 mesiacov. Mesto ju uzavrelo po tom, čo mu koncom roka 2016 skončila 20-ročná zmluva s touto firmou, a chcelo, aby bola táto služba zabezpečená až po výber nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia. 

 

ÚVO odhalil isté pochybenia pri tejto zmluve a samospráve hrozí pokuta. Úrad totiž tvrdí, že mesto konalo v rozpore so zákonom a svojím konaním obmedzilo hospodársku súťaž, keďže v prípade použitia otvoreného postupu verejného obstarávania mohlo svoju ponuku predložiť viacero uchádzačov. Mesto však s týmto tvrdením nesúhlasilo a deklarovalo, že postupovalo zákonne. Keďže jeho odvolaniu nebolo vyhovené, podalo žalobu na Krajskom súde v Bratislave. 

 

Súťaž na nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave vyhlásil magistrát koncom mája. Hoci predpokladal jej ukončenie ešte tento rok, nestane sa tak. Tender už štvrtýkrát predĺžil, najnovšie sa majú ponuky otvárať v januári 2018. Mesto chce s víťazom súťaže uzavrieť zmluvu na 20 rokov v predpokladanej výške 143,69 milióna eur bez DPH.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok