Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
29.03.2023 18:30 Domov
O príspevok na počítač a tablet požiadalo vyše 30.000 žiakov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.03.2023 18:30 Domov

O príspevok na počítač a tablet požiadalo vyše 30.000 žiakovBRATISLAVA - Viac ako 152.000 žiakov základných a stredných škôl môže v aktuálnom školskom roku získať finančný príspevok na nákup nového notebooku či tabletu. Po prvom mesiaci od spustenia projektu Digitálny žiak o príspevok požiadalo viac ako 30.000 žiakov. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR v spolupráci s Digitálnou koalíciou (DK) zároveň rozširujú okruh cieľových skupín.


Nárok na príspevok bude mať po novom aj takmer 3000 žiakov piateho ročníka osemročných vzdelávacích programov. Najväčší záujem o príspevok je zatiaľ medzi prvákmi stredných škôl. "V systémoch aktuálne evidujeme viac ako 19.000 registrácií žiakov prvého ročníka stredných škôl, druhou najpočetnejšou skupinou sú žiaci, ktorí pochádzajú z domácností, ktorých príjem nedosahuje 60 percent medián príjmu," vysvetlil predseda Digitálnej koalície Mário Lelovský.

 

Dočasne poverená ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) poznamenala, že záujem o príspevok je najlepším dôkazom zmysluplnosti projektu, ktorý pomôže 152.000 deťom plnohodnotne sa zapojiť nielen do vyučovania, ale aj do bežného života dnešnej digitálnej doby. "Verím, že túto šancu využijú všetci žiaci, ktorých sa táto revolučná schéma podpory týka," doplnila.

 

 

Sumu 350 eur na nákup nového notebooku či tabletu budú môcť získať aj žiaci piateho ročníka osemročných vzdelávacích programov. "Ide predovšetkým o žiakov piateho ročníka (kvinty) osemročných gymnázií či študentov konzervatórií alebo starších "dobiehajúcich" študijných programov, napríklad na športových a iných odborných školách," spresnil Lelovský. Požiadavka na rozšírenie oprávnených skupín užívateľov v rámci projektu Digitálny žiak prišla od Asociácie riaditeľov štátnych gymnázií SR.

 

O príspevok na nákup novej digitálnej techniky môžu žiaci a ich zákonní zástupcovia požiadať do konca júna. Podmienkou získania príspevku je vyplnenie registračného formulára na www.digitalnyziak.sk. "Na to, aby mohli žiaci čo najskôr začať pracovať so svojimi zariadeniami je potrebné, aby štátne orgány v čo najkratšom možnom čase dáta zaregistrovaných overili a potvrdili ich nárok na príspevok," uviedol Lelovský.

 

MIRRI SR v súčinnosti s Ministerstvom školstva, vedy výskumu a športu SR testuje technické riešenie overovania údajov žiakov a ich zákonných zástupcov. S overovaním dát by sa malo začať v priebehu budúceho týždňa. "Cieľom nášho odvážneho projektu je, aby všetci žiaci a študenti boli pripravení na digitálnu dobu a aby sa mohli úspešne uplatniť pri ďalšom štúdiu alebo v zamestnaní," uzavrela Remišová. reklama


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok