Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Aj občania mimo trvalého bydliska budú môcť hlasovať.
Aj občania mimo trvalého bydliska budú môcť hlasovať.
30.12.2019 06:37 Parlamentné voľby 2020
O hlasovací preukaz bude možné požiadať do začiatku februára
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.12.2019 06:37 Parlamentné voľby 2020

O hlasovací preukaz bude možné požiadať do začiatku februáraBRATISLAVA - Februárových volieb do Národnej rady (NR) SR 2020 sa bude môcť slovenský volič zúčastniť aj vtedy, pokiaľ bude mimo pobytu trvalého bydliska. V takomto prípade však musí požiadať o hlasovací preukaz.


Kdekoľvek na Slovensku

Ak má totiž volič vystavený platný hlasovací preukaz, môže voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku. Listom alebo emailom na adresu obce môže požiadať o preukaz do 10. februára 2020. Osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby je možné požiadať o vydanie preukazu do 28. februára 2020, teda deň pred voľbami.

 

 

Požiadanie o preukaz

Obec zašle v takomto prípade hlasovací preukaz na adresu trvalého pobytu voliča, ak v žiadosti neuvedie inú korešpondenčnú adresu, najneskôr tri pracovné dni od doručenia žiadosti. Preukaz bude zaslaný doporučenou zásielkou "do vlastných rúk".

 

 

Hlasovanie mimo územia SR

Poslancov Národnej rady SR možno vďaka voľbe poštou voliť aj zo zahraničia. Treba však o ňu požiadať. Záujemcovia o takúto formu hlasovania môžu podať žiadosť do 10. januára 2020. Žiadať sa dá listom alebo elektronicky. Voliči nájdu žiadosť na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Netreba však zabúdať, že voličom môže byť iba osoba, ktorá v deň volieb dovŕši 18 rokov, je občanom Slovenskej republiky, a má trvalý pobyt na území SR.

 

 

Parlamentné voľby 2020

Dátum konania volieb je stanovený na deň 29. február 2020. Kandidovať bude 25 politických subjektov. Volič môže do obálky vložiť jeden hlasovací lístok bez úprav, alebo na ňom zakrúžkovať preferovaných kandidátov z listiny danej strany. Volič bude môcť zakrúžkovať maximálne 4 mená preferovanej jednej politickej strany. 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Facebook, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok