Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. jan. 2022Gašpar
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Kniha Nikdy na teba nezabudnem je veľmi pútavým príbehom.
Kniha Nikdy na teba nezabudnem je veľmi pútavým príbehom.
01.10.2021 08:41 Kultúra
O chlapcovi, ktorý uteká pred budúcnosťou a dievčati, ktoré jej beží v ústrety
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.10.2021 08:41 Kultúra

O chlapcovi, ktorý uteká pred budúcnosťou a dievčati, ktoré jej beží v ústretyMožno by chcel odísť, ak by nebolo diagnózy, čo oberá o spomienky, ničí rodiny a násilne berie budúcnosť. Možno by chcela zostať, ak by neexistovala neustále sa jej pripomínajúca ťarcha v podobe nie celkom zdravej lásky.


Niekedy sa všetko vyvinie inak. Aj starostlivo vyskladaný plán je bezmocný, keď sa o slovo prihlási život. Spomienky sa bijú s nádejami, obavy s odvahouu, až vznikne príbeh silný a neskutočne skutočný.

 

 

Autorská dvojica v zložení Emily Wibberley a Austin Siegemund-Broka napísala knihu, ktorá má potenciál rozbúšiť srdce komukoľvek bez ohľadu na vek. Nikdy na teba nezabudnem je už sám o sebe nesmierne pútavý názov, ktorý môže v mysli vytvoriť niekoľko verzií toho, čo asi stránky ponúknu. Dohady sú však celkom zbytočné, pretože dávka akéhosi nevystihnuteľného smútku, humoru a naozaj jemnej romantiky, prekvapí aj čitateľa, ktorého schopnosť predvídať by mohla byť vhodná pre prácu detektíva.

 

Prečítajte si: Spisovateľka, ktorá uchvátila milióny čitateľov

 

 

Už má toho dosť
Juniper má už stereotypu dosť. Jej rodičia si dali záležať na tom, aby vytvorili vskutku početnú rodinu, v ktorej sa o pozornosť delí šesť súrodencov. Ona je dobrá sestra, ešte lepšia dcéra, výborná študentka a zodpovedne pomáha aj v reštaurácii, ktorá sa občas javí ako rodinné bremeno.

 

Niežeby nemala najbližších rada, to má, a veľmi. Ale unavuje ju jednostaj spĺňať očakávania iných a chcela by zistiť, kým je. Jej hodnota predsa nemôže spočívať len vo vedomí priezviska, ktoré nosí.

A tak sa vydáva na cestu objavovania. Má to byť týždeň, v rámci ktorého navštívi možno vyhovujúce vysoké školy, oboznámi sa s mestami, príbehmi a ľuďmi. Vie, že je to jej príležitosť, že ju nesmie premárniť a ani sa nesmie nechať zlomiť citovým vydieraním starších príbuzných.

 

 

On jednoducho neverí
Fitz by najradšej neopustil dom. Nie, nie je typ chlapca, ktorý sa nedokáže odtrhnúť od matky a bojí sa lietať vo svete plnom prekážok. On len jednoducho neverí, že je to správne. Ako by aj mohlo, keď matka je odsúdená na zabúdanie? Čoskoro sa u nej prejaví Alzheimerova choroba a ona nespozná nikoho, ani vlastný odraz v zrkadle. Pripadá mu zbytočné cestovať a objavovať vysoké školy, keď sa ani na jednu z nich nechystá prihlásiť.

 

Stretnutie
Keď sa stretne dievča, ktoré si pamätá všetko a chlapec, ktorý sa bojí zabudnutia, dopadne to viac než len dobre. Neplánujú spolu tráviť čas, ale akosi sa neustále obchádzajú, ocitajú sa na rovnakých miestach a bojujú s rovnako intenzívnou osamelosťou.

 

Nikdy na teba nezabudnem ukáže, že pamäť je úsek, na ktorom sa spája aj nespojiteľné. Nie je dôležité, či sa spomienka uchová navždy, občas zmizne a viac jej niet. Najdôležitejšie je, že bola, že sme poznali, ľúbili, smiali sme sa a našli sme viac, než sme boli ochotní dúfať.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Instagram/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok