Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. okt. 2022Levoslav
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
11.07.2022 13:06 Domov
NRSR obstarala informačný systém na sledovanie legislatívy za vyše 2 mil. eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.07.2022 13:06 Domov

NRSR obstarala informačný systém na sledovanie legislatívy za vyše 2 mil. eurBRATISLAVA – Kancelária Národnej rady (NR) SR obstarala informačný systém na sledovanie legislatívneho procesu. Uzavrela zmluvu so spoločnosťou Datalan. Celková hodnota zákazky je 2,4 milióna eur bez DPH.


Vyplýva to z vestníka Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), kde je zverejnený výsledok súťaže. Zmluvy so spoločnosťou sú zverejnené aj v centrálnom registri zmlúv.
     

Systém na sledovanie legislatívneho procesu bude slúžiť primárne podľa požiadaviek zákona o rokovacom poriadku NR SR na zabezpečenie odborných, organizačných a technických úloh spojených so zabezpečovaním činnosti parlamentu, jeho výborov a komisií vrátane parlamentnej dokumentácie a tlačovej služby. „Čím sleduje elektronickú podporu pôsobnosti NR SR v oblasti zákonodarstva, kontroly a vnútornej i zahraničnej politiky,“ píše sa vo vestníku.

 

      

Predmetom zákazky má byť aj zabezpečenie služieb technickej podpory prevádzky, údržby a rozvoja systému z dôvodu zabezpečenia jeho riadnej prevádzkyschopnosti a úprav funkcionalít tak, „aby mohla byť zabezpečená interoperabilita so všetkými informačnými systémami“, s ktorými bude obstarávaný systém integrovaný.
     

Výslednú sumu zákazky tvoria dve zložky. Hodnota uzatvorenej zmluvy o dielo na dodávku softvérového diela je podľa vestníka 984 000 eur bez DPH, hodnota uzatvorenej zmluvy o podpore prevádzky, údržbe a rozvoji informačného systému je  1 462 500 eur bez DPH. Pôvodná predpokladaná cena zákazky bola bez DPH niečo cez štyri milióny eur.

 

     

Kancelária NR SR si vyhradila tiež nárok na uplatnenie si práva opcie na rozšírenie predmetu zmluvy aj o zhotovenie a dodanie modulu majetkové priznania. Rovnako si vyhradila možnosť opcie na predĺženie doby platnosti kontraktu o podpore prevádzky a údržbe systému v cykloch, najviac o tri roky, maximálne môže trvať osem rokov.

 

Možno vás zaujme: V Prahe sa stretávajú ministri vnútra krajín EÚ, Slovensko zastupuje Mikulecreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok