Nový ročník Ligy majstrov 2013/2014 odštartoval výhrou Širaku

NETKY.SK • 3 Júl 2013, 08:21 • 2 min

BRATISLAVA - Utorňajšiu ouvertúru nového ročníka elitnej Ligy majstrov 2013/2014 zvládli dobre futbalisti arménskeho šampióna Širak Gjumri, ktorí v úvodnom zápase 1. predkola na domácej tráve zvíťazili nad sanmarínskym Tre Penne 3:0.

V drese víťazov sa hetrikom blysol útočník Ismael Beko Fofana z Pobrežia Slonoviny, domáci ešte v 11. minúte nevyužili penaltu, keď sa pomýlil Diop. Aj tak ale majú skvelú východiskovú pozíciu do odvety, ktorá je na programe o týždeň 9. júla v San Maríne.

V druhom utorňajšom zápase andorrský FC Lusitanos po prvom polčase viedol nad majstrom Faerských ostrovov EB Streymur 2:0 po dvoch góloch obrancu Martineza. Hostia v druhom polčase prišli o vylúčeného zadáka G.A. Hansena, no domáci portugalský legionár Bruninho nepremenil následnú penaltu. Potom však oslabení hostia ožili a dvoma gólmi zápas vyrovnali

1. zápasy 1. predkola LM 2013/2014:
Širak Gjumri - Tre Penne 3:0 (1:0)
Góly: 36., 55. a 64. Fofana

FC Lusitanos - EB Streymur 2:2 (2:0)
Góly: 24. a 29. Martinez (prvý z 11 m) - 67. A. Hansen, 69. Hanssen (z 11 m), ČK: 62. G. A. Hansen (EB)