Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. mar. 2023Miroslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Salvatore Garau, autor neviditelných sôch
Salvatore Garau, autor neviditelných sôch
07.06.2021 08:37 Kultúra
Novinka vo svete umenia! Neviditelné sochy za 18 000 dolárov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.06.2021 08:37 Kultúra

Novinka vo svete umenia! Neviditelné sochy za 18 000 dolárovTaliansky umelec Salvatore Garau predáva neviditeľné sochy za viac ako 18 000 dolárov.


Hovorí sa, že skutočná krása sa nachádza v oku pozorovateľa a taliansky umelec Salvatore Garau sa to snaží dokázať. Podarilo sa mu predať neviditeľnú sochu za viac ako 18 000 dolárov.

 

 

V tomto prípade neviditeľné znamená naozaj neviditeľné. Kupcovi nebolo možné odovzdať nič fyzické ani hmatateľné.

 

Kupujúci dokonca dostal osvedčenie pravosti. Dielo sa oficiálne nazýva „Lo Sono“, čo znamená „Ja som“. „Keď sa rozhodnem„ vystaviť “nehmotnú sochu v danom priestore, tento priestor sústredí určité množstvo a hustotu myšlienok v presnom bode a vytvorí sochu, ktorá z môjho názvu bude mať iba najrôznejšie formy. Koniec koncov, nepredstavujeme si aj Boha, ktorého sme nikdy nevideli?“ povedal Garau.

 

Umelec nariaďuje, aby bola táto neviditeľná socha vystavená na štvorcovom pozemku v súkromnom priestore bez prekážok, kde sa nevyžaduje osvetlenie a kontrola klímy. „Vákuum nie je nič iné ako priestor plný energie, a aj keď ho vyprázdnime, a podľa princípu Heisenbergovej neistoty nezostane nič, to nič má taktiež váhu," dodal Garau.

 

 

Ľudia očakávali, že socha Lo Sono bude stáť od 6 000 do 9 000 dolárov, avšak predala sa za viac ako dvojnásobok týchto odhadov.

 

Garau verí, že svojou umeleckou víziou odštartoval „novú, malú, autentickú revolúciu“ a bude predávať ďalšie neviditeľné diela.

 

 

Ďalšia má názov „Aphrodite Piange“, čo znamená, že Afrodita plače, a je vystavená v New Yorku s pomocou Talianskeho kultúrneho inštitútu. Táto je trochu iná, pretože aj keď je socha neviditeľná, je uložená v kruhu na zemi a je ju vidieť.

 

Prečítajte si tiež: Už tento týždeň bude zo Slovenska viditeľný vesmírny úkaz

 

Jeho prvé neviditeľné dielo sa volalo „Budha v rozjímaní“ a bol umiestnený na námestí Piazza della Scala v Miláne. „Nevidíte ho, ale existuje; je vyrobený zo vzduchu a ducha,“ povedal Garau.

 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová/ ledbible.com

Foto:  ledbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok