Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
2. feb. 2023Erika
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
03.09.2020 16:54 Domov
Nové prípady v Bratislavskom kraji sú po celom území, v okrese Nitra evidujú prípady profesionálnej nákazy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.09.2020 16:54 Domov

Nové prípady v Bratislavskom kraji sú po celom území, v okrese Nitra evidujú prípady profesionálnej nákazyBRATISLAVA - Nové prípady ochorenia COVID-19 v Bratislavskom kraji sú rozptýlené po celom území. Medzi novými infikovanými v tomto kraji sú importy zo zahraničia aj dohľadané a testované kontakty už pozitívnych osôb.


Vyskytli sa tiež sporadické prípady bez vzájomnej epidemiologickej súvislosti s pozitívnymi osobami. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR to uviedol na sociálnej sieti.

 

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali v stredu 121 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 z celkovo 3 519 vykonaných laboratórnych vyšetrení.

Nové pozitívne prípady v okrese Nitra sú kontakty už potvrdeného prípadu. Všetky sú v epidemiologickej súvislosti s nedávno organizovaným početnejším stretnutím.

 

Zaznamenané boli aj prípady profesionálnej nákazy. V niektorých prípadoch ešte epidemiologické vyšetrovanie pokračuje. V okrese Michalovce ide zväčša o kontakty už potvrdených prípadov v rámci lokálnej epidémie v obci Staré. Zaznamenaný bol aj import zo zahraničia.

 


V prípade Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Liptovskom Mikuláši ide o úzke kontakty potvrdeného prípadu na pracovisku s menším počtom zamestnancov. Všetky kontakty vrátane spolupracovníkov sú v domácej izolácii a prebieha u nich testovanie.

Vo väčšine prípadov zaznamenaných v pôsobnosti Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne ide o kontakty už potvrdeného prípadu, kde epidemiólogovia zaznamenali rodinné ohnisko nákazy.

 

V ostatných prípadoch ide tiež o dohľadané kontakty potvrdeného prípadu z iného ohniska nákazy, pričom v tejto súvislosti pokračuje epidemiologické vyšetrovanie a dohľadávanie kontaktov.reklama


reklama


Zdroj: SITA/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok