Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. nov. 2021Ondrej
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini
28.11.2016 14:48 Domov
Nové poradenské centrum pre eurofondy otvorili v Žiline za účasti Pellegriniho
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.11.2016 14:48 Domov

Nové poradenské centrum pre eurofondy otvorili v Žiline za účasti PellegrinihoŽILINA - Informačno-poradenské centrum pre Európske štrukturálne a investičné fondy otvorili dnes na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v Žiline podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini a predseda ŽSK Juraj Blanár.


"Z predchádzajúceho programového obdobia máme množstvo podnetov, že pre mnohých sú eurofondy komplikovanou a neprehľadnou záležitosťou. A často sa museli obracať na agentúry, ktoré si už len za radu pýtajú naozaj veľké peniaze. Ak malá obec potrebuje najprv zistiť, či vôbec môže alebo nemôže čerpať eurofondy a má za to niekomu zaplatiť, tak sme sa rozhodli, že musí byť na Slovensku možnosť takéto informácie získať bezplatne od odborníkov," povedal podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu.

 

Predseda ŽSK doplnil, že informačno-poradenské centrum je vytvorené v trakte, kde sídli aj sprostredkovateľský orgán ŽSK. "Čiže, je známe pre všetkých, ktorí už dnes komunikujú so sprostredkovateľským orgánom. Všetko je prefinancované z projektu, ktorého žiadateľom je Úrad vlády SR a ŽSK spolufinancuje tento projekt vo výške päť percent. Na obdobie zatiaľ dvoch rokov a som presvedčený, že to bude až do konca tohto programovacieho obdobia. Lebo záujem je naozaj enormný. Celková výška je 300.000 eur na celé dvojročné obdobie vrátane miezd, investícií, spotrebného materiálu. ŽSK spolufinancuje celý tento projekt sumou okolo 15.000 eur," uviedol Blanár.

 

Podľa podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu nájdu v otvorenom centre všetky informácie nielen obce a mestá či starostovia a primátori, ale aj neziskové organizácie, firmy a živnostníci. "Ak majú nápad, návrh na projekt, môžu tu zistiť, či je vôbec možné ho financovať z eurofondov, z akého operačného programu, cez ktoré ministerstvo, kedy bude výzva, aké sú jej podmienky a koľko percent môžu dostať z projektu ako nenávratný prostriedok. To sú veci, ktoré napomôžu priblížiť eurofondy a ich čerpanie viac k ľuďom. Na druhej strane si od toho sľubujeme aj určité zrýchlenie čerpania v nasledujúcich rokoch, keďže počítame, že potom bude množstvo žiadostí v rámci výziev aj zo ŽSK," dodal Pellegrini.

 

"Pre nás je absolútne prioritné, aby sme dali čo najviac informácií všetkým oprávneným žiadateľom, aby mohli byť úspešní. Čerpanie fondov je pre nás obrovská možnosť a ukázalo sa to aj v prechádzajúcom programovacom období, kedy práve ŽSK bol na prvom, druhom mieste z hľadiska čerpania. Našou snahou je, aby sme túto skúsenosť využili a sprostredkovali ju v novom programovacom období," uzavrel predseda ŽSK.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok