Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -1°
Biblia
TV program
Moje Netky
Národná rada Slovenskej republiky
Národná rada Slovenskej republiky
22.10.2019 20:23 Domov
Nové ministerstvo pre šport a cestovný ruch nebude, rozhodli o tom poslanci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2019 20:23 Domov

Nové ministerstvo pre šport a cestovný ruch nebude, rozhodli o tom poslanciBRATISLAVA - Ku dnešnému dňu sa poslanci v parlamente zhodli na tom, že vznik nového rezortu nie je potrebný. Počas dnešného dňa neprešiel návrh o zriadení nového ministerstva športu a cestovného ruchu ani prvým čítaním.


V praxi by šlo o odčlenenie agendy športu spod ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, ako aj cestovného ruchu spod gescie ministerstva dopravy a výstavby. Podľa návrhu malo nové ministerstvo vzniknúť 1. januára 2021.


"Zriadenie samostatného ústredného orgánu štátnej správy pre oblasť cestovného ruchu a športu je na plnenie úloh v týchto oblastiach dôležité a odbornou verejnosťou pozitívne vnímané." 

 

 

"Je potrebné mať k dispozícii odborný a funkčný aparát, ktorý dokáže reflektovať na dôležité podnety v takých ekonomicky dôležitých a prierezových oblastiach, akými sú cestovný ruch a šport," uviedli poslanci v dôvodovej správe návrhu zákona.

 

Ten má podľa predkladateľov negatívne aj pozitívne vplyvy na rozpočet verejnej správy, konkrétne finančné dopady však neboli uvedené. "Primárne by malo dôjsť k preskupeniu existujúcich personálnych kapacít a finančných zdrojov z existujúcich ministerstiev, je však možné očakávať výdavky pri vytváraní materiálno-technického zabezpečenia nového ministerstva," uvádzalo sa v dôvodovej správe. 

 

 

Navrhovatelia sa taktiež vyjadrili, že následne po vzniku nového rezortu ministerstva sa predpokladajú pozitívne rozpočtové dopady z dôvodu zvyšovania príjmov z oblasti cestovného ruchu a športu. Zo strany nového ústredného orgánu štátnej správy tiež možno očakávať lepšiu kontrolu nad financiami poskytovanými zo štátneho rozpočtu. 

 reklama


Zdroj: SITA/netky LČ

Foto:  TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok