Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. sep. 2020Ľuboslav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.09.2019 07:59 Environetky
Nová iniciatíva má za cieľ urýchliť boj s klimatickými zmenami
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.09.2019 07:59 Environetky

Nová iniciatíva má za cieľ urýchliť boj s klimatickými zmenamiBRATISLAVA – Spoločnosť Mars oznámila svoju snahu urýchliť kroky, ktoré povedú k riešeniu klimatických zmien. Tie zhŕňa v novej iniciatíve #PledgeForPlanet, podľa ktorej sa zaväzuje naďalej znižovať emisie skleníkových plynov vo svojej výrobe v súlade s najambicióznejším cieľom Parížskej dohody - udržať celosvetový rast teplôt pod hranicou 1,5°C.


Záväzok je súčasťou snahy spoločnosti Mars - prvýkrát deklarované pred desiatimi rokmi - dosiahnuť stopercentné využitie energie z obnoviteľných zdrojov v prevádzke do roku 2040. Už dnes využíva polovicu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov - a v USA, Veľkej Británii, Mexiku a Austrálii dokonca 100%. Hlavné výzvu vidí spoločnosť Mars v zastavení dôsledkov klimatických zmien a prostredníctvom iniciatívy #PledgeForPlanet chce ísť v tejto snahe oveľa ďalej tak, aby napomohla vytvoriť zdravú planétu, na ktorej bude ako spoločnosť, tak príroda naozaj prekvitať. 

 

Tento cieľ chce Mars dosiahnuť nielen optimalizáciou v rámci svojho podnikania, ale aj mobilizáciou dodávateľov, spolupracujúcich firiem a spoločnosti ako takej. Všetky vyzýva, aby sa zaviazali chrániť planétu a zapojili sa do riešenia klimatických zmien. 

 

Mars vyzýva všetkých svojich dodávateľov, aby prostredníctvom programov vychádzajúcich z vedeckých poznatkov nastaviť pevne dané ciele, prihlásili sa k skupine The Climate Group's 100 a zahrnuli využitie obnoviteľných zdrojov energie do svojich budúcich aktivít. Prvou spoločnosťou, ktorá sa už zapojila, je dodávateľ kakaa a palmového oleja Olam. Generálny riaditeľ spoločnosti Mars Grant F. Reid k tomu hovorí: "Klimatické zmeny sú skutočnou a hmatateľnou hrozbou pre spoločnosť. Napríklad v našom podnikaní to už vidíme v hrozbách, ktorým čelia drobní poľnohospodári, ktorí poskytujú väčšinu našich surovín."

 

Nová iniciatíva zdôrazňuje spoločnú zodpovednosť podnikov, vlád a občanov celého sveta za aktivity, ktoré povedú k redukcii klimatických zmien.

 

Herečka a speváčka Victoria Justice, ktorá napríklad vystúpila zhromaždeniach Moral Action a Climate Justice a spolupracovala s Nadáciou OSN, pomáha naštartovať tiež iniciatívu #PledgeForPlanet tým, že sa sama zaviazala chrániť planétu a pridala svoj podpis na verejnú nástennú maľbu zaštítenú spoločnosťou Mars.

 

Nástenná maľba, navrhnutá renomovaným umelcom Stevenom Harringtonom, ukazuje, ako by mohol svet vyzerať, keby sme všetci nejako prispeli k záchrane klímy a udržali rast otepľovania planéty pod hranicou 1,5°C.

 

 

Iniciatíva #PledgeForPlanet sa inšpiruje klimatickou kampaňou OSN ActNow a mladými lídrami, ktorí stoja na čele klimatického aktivizmu. Podporuje aktivity jednotlivcov, ktoré prispejú k záchrane Zeme a pomôžu zabezpečiť, aby rozkvitala aj pre generácie, ktoré prídu po nás. Klimatická kampaň ActNow podporuje zmenu správania pomocou interaktívneho nástroja, "ActNow bot", ktorý občanom pomáha dozvedieť sa o každodenných činnostiach, ktoré znižujú našu uhlíkovú stopu – napríklad ako používať automobily čo najmenej, nakupovať miestne a sezónne produkty, alebo sa trebárs sprchovať len 5 minút. Mars sprístupnil aplikáciu "ActNow bot“ interne svojim spolupracovníkom po celom svete.

 

V rámci tejto iniciatívy bol vytvorený celosvetový tím influencerov, ktorí pomáhajú zvyšovať povedomie užívateľov sociálnych sietí po celom svete a motivujú ich, aby sa sami zapojili na webových stránkach a zdieľali svoje aktivity online s použitím hashtagu #PledgeForPlanet.

 

Mars na Slovensku a v strednej Európe

 

Spoločnosť Mars vstúpila na slovenský trh v roku 1992. Od roku 2016 sú jej aktivity na slovenskom trhu zastrešené organizáciou Mars Multisales Central Europe, ktorá prepája český, slovenský, rumunský a maďarský trh. So svojimi súčasnými 540 spolupracovníkmi dnes pôsobí v troch kategóriách: segment cukroviniek (čokoláda, žuvačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a ryža) a výživa pre domácich miláčikov. Okrem toho Mars v regióne prevádzkuje dve zo svojich najväčších tovární. V Poříčí nad Sázavou v Českej republike funguje jeden z najväčších výrobných závodov na výrobu nečokoládových cukroviniek v rámci celej spoločnosti Mars a tiež stredisko vývoja cukrovinkových produktov, v Maďarsku potom továreň v oblasti Csongrád-Bokros vyrába krmivo a pochúťky pre psov.

 

O spoločnosti Mars, Incorporated 

 

Mars je rodinná firma s viac ako storočnou históriou, ktorá ponúka širokú škálu produktov a služieb pre spotrebiteľov a ich zvieracích miláčikov. S obratom takmer 35 miliárd dolárov je spoločnosť globálnym biznisom, ktorý vyrába niektoré z najobľúbenejších značiek na svete: M&M's®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, Extra, ORBIT ®, 5 ™, SKITTLES®, UNCLE BEN'S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars tiež zaisťuje veterinárne služby v sieti veterinárnych nemocníc BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners ™. Spoločnosť má sídlo v meste McLean vo Virgínii a pôsobí vo viac ako 80 krajinách sveta. Päť Princípov spoločnosti Mars - kvalita, zodpovednosť, vzájomnosť, efektivita a sloboda - inšpiruje viac než 125 000 spolupracovníkov, aby vytvárali hodnotu pre všetkých svojich partnerov, růsa prinášali rast, na ktorý sú každý deň hrdí.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok