Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. sep. 2022Vladislav
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
24.01.2019 18:20 Ekonomika
Nová daň z poistenia sa vzťahuje výlučne na neživotné poistenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.01.2019 18:20 Ekonomika

Nová daň z poistenia sa vzťahuje výlučne na neživotné poistenieBRATISLAVA - Nová daň z poistenia sa vzťahuje výlučne na produkty, ktoré pokrývajú riziká neživotného poistenia. Upozornilo na to Ministerstvo financií (MF) SR v súvislosti s upozornením Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP), že nová daň sa vzťahuje aj na tzv. pripoistenia v životnom poistení.


"Daň sa uplatňuje iba na riziká neživotného poistenia a je na poisťovniach, aby ponúkli a zdanili klientovi produkt v súlade so zákonom o dani z poistenia. Tak ako sme už viackrát uviedli, so zrušením odvodu a zavedením poistnej dane súhlasili aj samotné poisťovne a MF SR im vyšlo v ústrety," uviedol rezort financií.

 

Ministerstvo tiež uviedlo, že o týchto zmenách intenzívne rokovalo aj s poisťovňami dlhé mesiace, počas ktorých nebola problematika doplnkového poistenia nastolená zo strany poisťovní.

 

 

"Rozhodne by nemala nastať situácia, keď by časť porovnateľných produktov bola zaťažená daňou a časť nie. Takáto situácia porušuje princíp daňovej neutrality a zároveň porušuje princípy hospodárskej súťaže," upozornilo MF SR.

 

AFISP kritizoval aj úpravu troch typov informačných formulárov pri poistkách. "Čo sa týka vyhlášok upravujúcich formuláre o zložkách poistného, tie sú aktuálne v medzirezortnom pripomienkovom konaní a MF SR je pripravené o týchto návrhoch po vyhodnotení pripomienok diskutovať," priblížil rezort financií.

 

MF SR však naďalej trvá na tom, že formuláre majú zabezpečiť pre klientov väčšiu transparentnosť. "Klienti majú právo vedieť, z akých zložiek sa skladá cena, ktorú majú poisťovni zaplatiť za ten-ktorý produkt," dodal rezort financií.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR, netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok