Nóri na čele skupiny, poradili si aj s Dánmi

NETKY.SK • 6 Máj 2013, 08:40 • 2 min

ŠTOKHOLM - Hokejisti Nórska doviedli do víťazného konca (3:2) dramatický a množstvom fyzických stretov poznačený nedeľňajší duel na 77. majstrovstvách sveta proti Dánsku. Nóri majú na svojom konte z dvoch zápasov na svojom konte plný počet šesť bodov a sú na čele štokholmskej základnej skupiny.

Dáni po druhej prehre klesli na poslednú 8. pozíciu.

Nórsky tím začal dobre a už v 2. min sa ujal vedenia zásluhou Trygga. Keď tesne pred druhou sirénou zvýšil na 2:0 Bastiansen, zdalo sa, že zápas bez väčších problémov dovedie k víťazstvu. Dáni sa však nevzdali, v 46. min znížil Lassen a v 50. min vyrovnal Mads Boedker. Rozhodnutie priniesol presný zásah skúseného útočníka Patricka Thoresena. Dánom sa nepodarilo vynútiť si predĺženie ani v 95-sekundovej hre bez brankára.

Výsledok - nedeľa:
Nórsko - Dánsko 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 2. Trygg (M. Olimb), 38. Bastiansen (Ask, Bonsaksen), 58. Thoresen (Skröder) - 46. Lassen (Mikkel Boedker, Christiansen), 50. Mads Boedker (Mikkel Boedker, Christiansen)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Croft (USA), Rönn (Fín.) - Calrson (Kan.), Dahmen (Švéd.), 3754 divákov

8. Dánsko 2 0 0 0 2 3:6 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.